Tymošenko chce v ČR pracovat proti "rozkrádání" Ukrajiny

09.01.2012 21:26

Manžel bývalé premiérky Tymošenkové, Olexandr Tymošenko, který získal v České republice azyl, založil sdružení Vlast proti "rozkrádání" Ukrajiny.

Tymošenko chce v ČR pracovat proti "rozkrádání" Ukrajiny
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolary

Olexandr Tymošenko se rozhodl uchýlit do azylu v Česku kvůli "neuvěřitelnému nátlaku" ze strany ukrajinské státní moci a kromě podnikání chce v ČR politicky působit proti nynějšímu ukrajinskému režimu a koordinovat aktivity exilových organizací. Vyplývá to z rozhovoru, který dnes poskytl ukrajinskému vysílání rozhlasové stanice Rádio Svoboda.

Musel jsem Ukrajinu opustit

"Byl jsem nucen odjet z Ukrajiny a požádat o politický azyl kvůli neuvěřitelnému nátlaku a pronásledování ze strany nynější ukrajinské státní moci, autoritářského režimu prezidenta Viktora Janukovyče," řekl rozhlasové stanici ukrajinský podnikatel, který azyl v Česku dostal minulý týden. Jeho manželka, expremiérka Julija Tymošenková, si v charkovské věznici odpykává sedmiletý trest vězení, který dostala za podpis údajně nevýhodné smlouvy s Ruskem. Proces jako zpolitizovaný ostře kritizovaly západní státy i ukrajinská opozice. 

Tymošenko zakládá organizaci proti rozkrádání    

Tymošenko v rozhovoru oznámil, že v ČR zakládá mezinárodní sdružení zvané Vlast (Baťkivščyna), které má odhalovat "zločinné rozkrádání" Ukrajiny, dohlížet na dodržování lidských práv v této zemi a koordinovat aktivity exilových skupin. Název sdružení, jehož čestnou předsedkyní má být dcera manželů Tymošenkových Evhenija žijící na Ukrajině, je totožný se jménem největší ukrajinské opoziční politické strany, které Tymošenkova vězněná manželka předsedá. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: nip

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

20:48 SÚKL: MUDr. Tomáš Boráň byl jmenován ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv

Ředitelem Státního ústavu pro kontrolu léčiv se 1. května 2024 stal MUDr. Tomáš Boráň. Na základě vý…