„Ošklivé“ káčátko z tmavé čokolády doplatilo na politickou korektnost. Zákazník si stěžoval a už se neprodává

09.04.2019 17:56

To je nevhodné! Britská firma Waitrose, která prodává velikonoční čokoládové kachničky, tvrdě narazila.

„Ošklivé“ káčátko z tmavé čokolády doplatilo na politickou korektnost. Zákazník si stěžoval a už se neprodává
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka Velké Británie

Britové řeší předvelikonoční skandál. Jeden z rozzlobených zákazníků firmě vyčetl, že si zahrává s rasismem, když prodává káčátko z tmavé čokolády, které nazval „ošklivé káčátko“. Ačkoli jde pravděpodobně o odkaz na všem dobře známou pohádku, zmíněného zákazníka se to dotklo. Domnívá se asi, že jde o nevhodný rasismus.

„Crispy, Fluffy a Ugly – trojice velikonočních káčátek ve Waitrose. Ošklivé je to tmavé vpravo. Zaslechl jsem ženy, které si myslely, ‚že to není správné‘. Souhlasím. Nevyznívá to dobře. Existují tisíce možností, tak proč zrovna ‚ošklivé‘?“ zeptal se jeden z nespokojených klientů. Zprávu přinesl britský server Metro.

Společnost prodává předvelikonoční sadu tří čokoládových káčátek. Kachnička z bílé čokolády se jmenuje „Fluffy“, což lze přeložit jako ochmýřené. Kachnička z mléčné čokolády se jmenuje „Crispy“ – křupavá. A káčátko z tmavé čokolády nese jméno „Ugly“ neboli ošklivé. Balení tří čokoládových kachniček stojí osm liber, v přepočtu asi 240 korun.

Obchod už se za prodej „ošklivého káčátka“ omluvil a balení stáhl z prodeje.

Další zákazníci však nad stížností kroutili hlavou. Obchod podle nich příliš snadno podlehl politické korektnosti a vzdal se.

„V jaké úžasné zemi to my Britové žijeme. 17,4 milionu voličů rozhodnou o odchodu z EU a vláda tento verdikt už 35 měsíců statečně ignoruje. A pak si jeden jediný člověk postěžuje na ‚ošklivé káčátko‘ a obchod ho okamžitě stáhne z prodeje?“ zaznělo také udiveně na Twitteru od jednoho z diskutujících.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…