Poslanec německého parlamentu Petr Bystroň se zlobí. Zlobí se kvůli tomu, co plánuje německá Die Linke. Ta chce do voleb do Evropského parlamentu nominovat aktivistku a někdejší kapitánku lodi, která do EU dopravovala africké migranty, Carlu Rackete.
Carla Rackete je německá aktivistka a kapitánka lodi, která se narodila v roce 1988. V roce 2018 získala magisterský titul v managementu ochrany přírody na Edge Hill University v Anglii. Pracovala jako druhá důstojnice na lodích vlastněných Greenpeace a British Antarctic Survey. V době migrační krize se zapojila do práce organizace Sea-Watch a jala se dopravovat migranty do Evropy.
V červnu 2019 Rackete nechala vyzvednout u severoafrických břehů z vody přes 50 migrantů. Měla možnost vyložit je v nedaleké Libyi, ale tuto nabídku odmítla a raději s migranty na palubě vyrazila na podstatně delší cestu k italským břehům. Tehdejší italský ministr vnitra Matteo Salvini obvinil Rackete z pokusu potopit italský hlídkový člun, který se ji snažil zachytit a se kterým se její loď srazila, a incident označil za válečný akt. Někdejšího italského ministra vnitra citovala např. britská BBC.
K možné kandidatuře německé kapitánky a aktivistky v evropských volbách v příštím roce se podle serveru PI NEWS vyjádřil i německý poslanec českého původu Petr Bystroň, který označil Racketeho za „obyčejného zločince, který patří do vězení“ a „ne do Evropského parlamentu“. Už v roce 2019 podal poslanec Bundestagu trestní oznámení na organizaci Sea-Watch a další nevládní organizace registrované v Německu za to, že dopravují migranty k evropským břehům.
Podle Bystroně je problém v tom, že pašeráci velmi dobře vědí, že ve Středozemním moři křižují lodě neziskových organizací a lákají migranty do přeplněných člunů s odůvodněním, že se dočkají záchrany právě od lodí neziskových organizací. Bystroň má za to, že jde o hazard s lidskými životy.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Miloš Polák