„Zastavovat vás bude Rumun? Zhovadilost.“ Turek a Šlachta drtili Rakušana. Posměch i Nerudové

19.05.2024 8:15 | Reportáž

Téměř o dva miliony korun se prodraží výstavba nových domků či bytovek. A proč? Musíte mít přípojku na elektroauta, i kdybyste ji nechtěli a elektromobil byste neměli. Zostuzený pirát Pexa, který by nejraději elektřinu dovážel. Ministr Rakušan sní o policistech-cizincích v Česku. Až bude evropská armáda, nastane federalizace a nevratný proces pro národní státy. To vše a mnoho dalšího zaznělo na setkání koalice Přísahy a Motoristů sobě a představení Filipa Turka, lídra kandidátky do evropských voleb. Sál v Plzni byl zcela zaplněn, mezi mnoha sty přítomnými byla většina mladých lidí, od 18 do 30 let.

„Zastavovat vás bude Rumun? Zhovadilost.“ Turek a Šlachta drtili Rakušana. Posměch i Nerudové
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zahájení volební kampaně koalice hnutí Přísaha a Motoristů sobě

Vedle lídra kandidátky Filipa Turka byli přítomni také Robert Šlachta, šéf Motoristů Petr Macinka a odbornice na zahraniční migraci Nikola Bartůšek, která dlouhodobě pracovala v rakouských zařízeních.

Turek na začátku diskuse připomněl, že „před rokem a něco byl podepsán zákaz výroby spalovacích motorů do roku 2035. Člověk by očekával, že tu potupu pojede podepsat ministr průmyslu, ale jela to podepsat ministryně životního prostředí. Protože ministři životního prostředí rozhodují o průmyslu v EU. Tak to bohužel je.“

Vyhostit, to není vyvést za uši zlobivého žáčka

Následoval dotaz na vyhoštění lidí a Nikola Bartůšek uvedla, že má čerstvá čísla. „Německo se snažilo vyhostit 350.000 lidí a podařilo se jim vyhostit jen 30 %.“ Sál zašuměl.


(Foto: Václav Fiala)

Robert Šlachta se auditoriu přiznal, že byl na stánku STANu v Hradci Králové, „pokusil jsem se infiltrovat, ale nedopadlo to dobře“. Nastalo oživení v sále. „Paní Nerudová říká, že tady migranti nejsou, ale v letáku mají, že se postarají o Evropu bez nelegální migrace a že zavedou přísnější hraniční kontroly a ochranu hranice. Na jedné straně tedy nemáme imigranty, a na druhé straně je budeme posílat zpět,“ uvedl Šlachta za potlesku a smíchu přítomných. „Cizinecká policie byla sloučena a přišla o svoji sílu,“ podotkl.

Levice naplnila Brusel i Štrasburk

Anketa

Jsou za pokus o atentát na Roberta Fica zodpovědní činitelé liberální opozice, médií a neziskových organizací?

96%
2%
hlasovalo: 26952 lidí
Další dotaz k Turkovi otevřel téma „třídního boje“. „V roce 2019 jeden představitel EU, kterého citovali někteří politici, uvedl, že se jedná o třídní boj. A to souvisí s levicovým myšlením progresivistických liberálů. I Ursula von der Leyen o tom mluvila. Ono to dopadá nejvíce na střední třídu. Za levice se majetky braly hlavně vyšší třídě, a dnes je to tak, že emisní povolenky musíme platit prakticky všichni. Když se podíváte na sdílenou dopravu, tak to znamená, že osobní vlastnictví někdo nechce. To je přímo proti těm, kteří považují vlastnictví a majetek za základ úspěšné společnosti,“ poznamenal Turek.

Další dotaz se týkal federalizace EU a unijní federální armády.

Bartůšek na to reagovala slovy: „Mám obrovské výhrady, co se týká FRONTEXu. Dostali jsme se v Itálii do prvních záchytných bodů, kde se provádí screening. Vznikají tam obrovské mezery. Společná armáda je obrovská společná zátěž.“

Turek na to: „Pokud vznikne evropská armáda, není cesta od federalismu zpět. To už jednotlivé státy EU nebudou mít své slovo. Pro členské státy by bylo velmi těžké hájit vlastní zájmy.“

Byznys kolem převaděčství

Bartůšek k tomu dodala, že jenom pobřeží Itálie je 7000 kilometrů dlouhé a má více než 400 ostrovů a ostrůvků, které jsou už faktickou vstupní branou do EU.

„To uhlídat je nemožné. A to je jen Itálie. Většina migrantů samozřejmě nepřechází přes přechody, ale přes zelenou hranici, a tu je obtížné uhlídat. Největším problémem je organizovaný zločin převaděčství. Víte, kolik stojí jeden převod do cílové země? Jeden člověk zaplatí 10.000 eur. Záleží samozřejmě na způsobu, větší částky zaplatí ti, kteří třeba jedou dodávkou. Je to na etapy. Zaplatí část peněz za převoz do Evropy, pak si berou půjčky a doplácejí to. Třeba skupina lidí dostane mobilní telefony, kde mají přesně napsáno, kde jsou pozice zastávek a oni procházejí trasu, chodí po ní a už vědí, kde jsou připraveny karimatky, oblečení, jídlo, voda, to všechno mají připravené.“

Macinka, který chodil po sále s mikrofonem, doplnil: „Soudružka Leyenová prohlásila, že pokud bude zvolena, bude prosazovat také funkci evropského komisaře pro ochranu. My to nikdy v životě neschválíme.“


(Foto: Václav Fiala)

Nejdražší neznamená nejlepší

„Vymíráme. Jak podpoříte budoucí rodiny?“ zněl další dotaz.

Turek na to: „Když je tak drahé stavebnictví, tak jak mají ti dvaceti, pětadvaceti, třicetiletí lidé chtít děti. Daně jsou nepřiměřené a mnohonásobné – a už v tom zas hrají roli emisní povolenky. Představte si, že máme nejdražší cement na světě. Oproti Rusku, Africe. Máme i nejdražší ocel, sklo. Protože Pařížská úmluva mohla vyřešit dramatické zásahy do cen, pokud by nastal světový konsensus na zdražení surovin kvůli životnímu prostředí a celý svět by tak společně postupoval společně. Jenže to se neděje.“

„V Evropě automobilová výroba plní 7 % HDP, na Slovensku je dokonce nad 15 %. Místo toho, abychom byli průmyslovou velmocí a abychom měli velkou porodnost, tak začínáme být na chvostu,“ konstatoval dále Filip Turek.

Nechte lidi stavět!

Bartůšek vstoupila do debaty: „Lidé potřebují mít jistotu – kde budou bydlet, zda se po mateřské mohou vrátit do té samé práce, potřebují mít zajištěnu péči pro děti. Když chceme zvýšit porodnost, musíme řešit bytovou politiku, školy, školky a dostatek míst v nich.“

Turek pak šokoval přítomné: „Když nyní budete stavět bytovku, musíte tam mít přípojku na elektromobil. O to se to zdražuje. Na světě je něco přes 190 států. My jsme na 170. místě v nejhorší délce úřadování o stavební povolení. Tady se nemusí přece řešit příspěvky na bydlení, ale to, že by si lidé mohli postavit sami. Nikoho nezajímá, že když budete stavět, musíte mít místo pro elektromobil. Jedno místo stojí 70.000 eur. To místo musí být širší, musíte tam mít přípravu na hašení auta, nabíječku. Takže tak se to zdraží v rámci Green Dealu. To není zelená revoluce, ale blázni. To nemá nic společného s racionálním uvažováním. Politika se chová tak, že se ničí vše, co je původní a přirozené,“ připomněl Turek.

Pexovi navzdory

Anketa

Prospěla by české demokracii korespondenční volba občanů ze zahraničí?

hlasovalo: 31119 lidí
Další dotaz byl na budoucnost uhlí a na jaderné elektrárny.

Turek se ujal odpovědi: „Uhlí je cesta a zdražují ji emisní povolenky. Návratnost jádra je v nedohlednu. Není třeba dramaticky zastavovat těžbu a dovážet uhlí z Polska nebo z Austrálie. To mně přijde úplně padlé na hlavu. Všechny elektrárny, včetně těch uhelných, máme zmodernizované. Čína staví nejvíce uhelných elektráren v historii a tam nějaký Green Deal neřeší. Je to v Evropě pokrytectví, stejně jako s ocelí. V Británii se zavřela největší ocelárna, protože byla špinavá, a přesunulo se to do Číny, kde se to dělá mnohem horším způsobem. Pirát Pexa vám řekne, proč bychom si tady vyráběli elektřinu, když ji můžeme dovézt. A myslí, že tohle je politika. To je destrukce našeho státu,“ diagnostikoval piráta Turek.

„Sází se na větrné a na solární elektrárny, ale každá z nich je nestabilní. Potřebujeme regulativní zdroj, který nahrazuje jejich výpadky třeba v noci, kdy nesvítí slunce a třeba nefouká,“ konstatoval Filip Turek.

Policisté ze Saint Tropez v Česku?

Dotaz dalšího mladého posluchače byl na migraci: „Naši policisté jezdí na zahraniční mise, a pak chybějí tady.“

Šlachta: „Máme podstav, chybí 4300 policistů. Ministr Rakušan to chce řešit tím, že zaměstná u naší policie cizí státní příslušníky, kteří tu žijí tři roky a umí česky. Není přece možné, aby vás zastavoval rumunský státní příslušník. To je naprostá zhovadilost. My navrhujeme zas osamostatnit cizineckou policii. Když jsem kdysi sloužil na kriminálce, tak cizinecká policie věděla o každém migrantovi, kde se pohybuje,“ překvapil lídr Přísahy Robert Šlachta.

Mgr. Robert Šlachta

  • PŘÍSAHA Roberta Šlachty
  • mimo zastupitelskou funkci

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

odškodnění

Pane poslanče, dobrý den, co si myslíte o tom, za jakých podmínek chce Praha poskytnout pozůstalým po obětech střelby na FF finanční pomoc? Já si troufnu říci, že je to až nehumánní, a že je celý ten dotazník je jen zástěrkou, jak nepomoci. Zajímalo by mě taky, zda nějaké odškodnění vyplatil stát? M...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ochrankáři, co našli kokain, ve sněmovně skončili. Ani zrnko pravdy, zuřila Pekarová

13:14 Ochrankáři, co našli kokain, ve sněmovně skončili. Ani zrnko pravdy, zuřila Pekarová

Kdo je favoritem evropských voleb? A jak ovlivňuje Poslaneckou sněmovnu kokainová kauza? V Partii Te…