Rafaje odstranit nechceme, hájí se Kocourek

11.07.2010 20:20

Budoucí ministr průmyslu a obchodu Martin Kocourek chce, aby antimonopolní úřad vedla kolektivní rada. Zdůraznil ale, že to nemá zlikvidovat jeho současného šéfa Petra Rafaje.

Rafaje odstranit nechceme, hájí se Kocourek

Martin Kocourek se domnívá, že bychom měli zvážit, jestli by neměla antimonopolní úřad řídit kolektivní rada. Oponenti říkají, že by to stát vyšlo hodně draho, Kocourek takový pocit nemá.

„Pak je ale zbytečně draho řízena ČNB nebo Nejvyšší kontrolní úřad, protože ty takové kolektivní vedení mají. Je třeba vždycky zvážit kvalitu rozhodování daného úřadu a cenu, kterou za to platíme," uvedl v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Rafaj zůstane, není to nic osobního

Vyvrací i ostatní spekulace o jeho záměrech. „Já jsem touto myšlenkou hlavně odvracel spekulace o tom, že za každou cenu chceme odstranit předsedu antimonopolního úřadu Petra Rafaje. Na to říkáme "ne", je tu jen systémová úvaha o změně řídících procesů, to není nic osobního," prohlásil rezolutně.

Kocourek si ale uvědomuje, že taková změna by vyžadovala dohodu s opozicí a tak daleko prý ještě nejsou. „Je to až ve druhé vlně úvah, zatím potřebujeme dořešit důležitější věci," uvedl Kocourek.

Sloučení úřadů bude dalším krokem

Dalším z plánů je sloučení některých úřadů. Navrhovalo se například spojení Energetického regulačního úřadu (ERÚ) s Českým telekomunikačním úřadem (ČTÚ). Kocourek říká, že se na tomto tématu shodli s koaličními vyjednavači.

„Znamenalo by to zjednodušení z pohledu sjednocení metodik. I když jde o různé obory, metodiky by mohly být jednotné a rozhodování transparentnější. Je to ale třeba konzultovat s evropskou legislativou, zjistit, zda tomu něco nebrání. Znamenalo by to ale zprůhlednění a zefektivnění činnosti těch úřadů," domnívá se.

Více:

Dlouholetý poradce Kocourek povýšil na ministerský post

Teď daně snížit nemůžeme, říká Kocourek z ODS

Pecina či Kocourek do vedení ČEZu?

Foto:Hans Štembera

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mab

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

16:25 Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

Hudebník, pedagog, manažer a konzultant Vadim Petrov byl hostem Alex Mynářové v pořadu Podtrženo, se…