Státní zastupitelství je nezávislé, přesvědčuje Rampula

23.07.2010 7:19

Vrchní státní zástupce v Praze Vlastimil Rampula je přesvědčen o tom, že státní zastupitelství nemá vnitřní problém, je jednoznačně nezávislé a žádné personální změny potřeba nejsou.

Státní zastupitelství je nezávislé, přesvědčuje Rampula

Vlastimil Rompula brání Nejvyšší státní zástupkyni Renatu Veseckou i celé státní zastupitelství, které podle jeho slov funguje naprosto standardně.

„Jsem do hloubi duše přesvědčen, že soustava státního zastupitelství nemá vnitřní problém. Funguje, dělá svou práci tak, jak ji zákon předepisuje," řekl v rozhovoru pro Právo Vrchní státní zástupce v Praze Rampula.

Co chcete zklidňovat? Vše funguje výborně

Nerozumí prý výrokům ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila o tom, že chce zklidnit situaci na státním zastupitelství. „Situace je zcela standardní. Mohu prohlásit, že není co uklidňovat. Práce státních zástupců se zkvalitňuje," horlivě přesvědčuje o nezávislosti státního zastupitelství Rampula.

Pochybnosti o nezávislosti jednotlivých státních zástupců by vyvrátil tím, že by Nejvyššího státního zástupce jmenoval prezident na návrh Poslanecké sněmovny. Tím by se podle něj odstranily spekulace o tom, že slouží jedné politické straně. Státní zastupitelství by úplně odloučil od ministerstva spravedlnosti.

Ani náznak závislosti na konkrétní straně nebo osobě

„Státní zastupitelství je jednoznačně nezávislé. Nezaznamenal jsem ani v jednom případě náznak toho, že by konkrétní kauza nebo konkrétní osoba byla na někom závislá nebo někým ovlivněna. Takový poznatek já ze své činnosti nemám," uvedl Rampula.

Více:

Státní zastupitelství čeká čistka

O svou budoucnost se nebojím, hlásá Vesecká

Pod Veseckou se začala povážlivě houpat židle

Foto:nku.cz

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mab

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…