Za růst ceny elektřiny může podle Lišky ČEZ, ne fotovoltaika

12.09.2010 15:00

Podle šéfa Strany zelených Ondřeje Lišky sluneční elektrárny ceny za elektřinu nezvýšily do těch děsivých sfér, kterými na příští rok straší média. Dělá to ČEZ.

Za růst ceny elektřiny může podle Lišky ČEZ, ne fotovoltaika

"Reálně by kvůli alternativním druhům energie vzrostla cena elektřiny v příštím roce asi o sedm procent," řekl Liška v Otázkách Václava Moravce. "To by mohlo být nějakých třicet haléřů. Ony to ale budou dvě koruny a proč? Protože si ČEZ nadiktoval, že chce mít vyšší zisky."

Státní správa podle něj ČEZ záměrně ignoruje a nechává ho dělat si, co chce.

Ministr životního prostředí Pavel Drobil zaironizoval, že si zelení neustále hledají nějaké nepřátele a tentokrát zvolili ČEZ. "Tak trochu připomínáte toho římského senátora, který každý projev zakončoval větou, že Kartágo musí být zničeno," poznamenal.

"Mně osobně je ČEZ ukradený, já musím operovat s čísly, které mi předloží ministerstvo financí a kontrolní orgány," dodal.

Už to není jen naše věc

"ČEZ je v současnosti globální hráč, už neleží jen na zodpovědnosti České republiky. Dnes už se jím musí zabývat Evropská komise," poznamenal Drobil. "Naše země mu dává takové pravomoce, jaké určuje legislativa a orgány kontroly."

"Ta firma už jen nevydělává, ona k tomu ještě ožebračovává lidi," rozhorlil se Liška. Narazil také na to, že ministr obnovitelným zdrojům nefandí.

"Obnovitelné zdroje musíme mít," reagoval Drobil. "Nesmíme s vaničkou vylít i dítě. Musíme ale prošetřit, v čem jsou chyby. I dotace ano. Ale nechť jsou smysluplné, ekonomické a mají šanci na úspěch. Například biomasa, bioplyn, nebo vodní síla."

Čtěte:

Analytik tvrdí, že ČEZ má stále nejvyšší zisky v Evropě

Elektřina podraží až o 22 procent. Kvůli slunečním elektrárnám

Drobilovi nerozumím. Je na jiné úrovni, říká Bursík

##MINIPAS 198##

Foto: Hans Štembera

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: par

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

16:25 Střelba, atentát. To přichází od těch „lepších“. To my, „dezoláti“, neděláme. Petrov udeřil

Hudebník, pedagog, manažer a konzultant Vadim Petrov byl hostem Alex Mynářové v pořadu Podtrženo, se…