Bursík s Kocábem mě podrazili, říká Mejstřík

05.01.2011 6:14

Martin Mejstřík byl jedním z listopadových studentských vůdců, šest let působil v Senátu, kde zastával striktně antikomunistický postoj.

Bursík s Kocábem mě podrazili, říká Mejstřík

Mejstřík v současné době působí jako odborný vychovatel v dětském domově, po odchodu ze Senátu v roce 2008 se živil jako taxikář či prodavač v bufetu. Nyní vydává knihu, kterou psal celých 15 let. Nese název „Deník, aneb řekněte jim, že sametová".

V rozhovoru pro deník MF Dnes Mejstřík objasňoval, co ho po odchodu z vysoké politiky vedlo k nástupu do profesí, které jsou pro bývalého senátora přinejmenším neobvyklé.  „Že se člověk potřebuje nějak živit a ony to zajišťují. Čili peníze jako hlavní důvod," vysvětlil prostě pro MF Dnes.

Normální lidi

Podle vlastních slov ho všechna dosavadní zaměstnání bavila. „Času v politice nelituji, kus práce jsem tam odvedl. Na druhou stranu jsem byl fakt šťastný, když jsem skončil mezi normálními lidmi," dodal Mejstřík na okraj.

Sám chtěl v politice pokračovat, několikrát proto i kandidoval. Dodnes prý nemůže Michaelu Kocábovi a Martinu Bursíkovi zapomenout, jak byl tehdy „odejit".

Kocáb s Bursíkem mě „odešli"

„Michal jako kamarád kandidoval proti mně a to se mezi kamarády nedělá. Bursík mi nebral telefony, Kateřina Jacques slíbila schůzku a nepřišla na ni, Kocáb se kroutil a nesešel se se mnou," vysvětlil. Pak prý bývalému šéfovi zelených Bursíkovi napsal, že pokud mu jde o zelenou politiku, „pak ztrácí minimálně jednoho zeleného politika a že to dopadne tak, že se tam nedostane ani jeden".

Politika vás izoluje

To se také nakonec stalo, jen Kocáb se na čas stal ministrem.

Na závěr rozhovoru pro MF Dnes Martin Mejstřík dodal, že se žádnou ze svých profesí nikdy necítil ponížen, naopak za ně byl rád. „Třeba ten taxík, to je obrovská škola. Politika vás od života odřízne, je to tak," uzavřel.

Dále čtěte:

Mejstřík rezignoval na místo v zastupitelstvu Prahy 1

Foto: Hans Štembera 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jac

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…