Heger posílá lékařům manuál. Prý si špatně a málo myjí ruce

23.06.2011 22:02 | Zprávy
autor: qot

Čeští lékaři dostanou od ministra zdravotnictví Leoše Hegera (TOP 09) manuál, který jim poradí, jak si správně mýt ruce či jak pacientům podávat léky. Instrukce mají zajistit lepší hygienické podmínky ve zdravotnických zařízeních. Ministr jedná v souladu s iniciativou WHO Čistá péče je bezpečnější, která se zasazuje o bezpečnější péči o pacienty. K té se Česká republika připojila ve středu.

Heger posílá lékařům manuál. Prý si špatně a málo myjí ruce
Hygienická situace v některých nemocnicích totiž zdaleka neodpovídá standardům vyspělé medicíny. Kvůli pracovnímu vytížení si ruce správně myje pouze 65 až 85 procent lékařů. Až dvacetina pacientů přitom v českých zdravotnických zařízeních chytne nakažlivé onemocnění - nejvíce je ohrožuje infekce močových a dýchacích cest, krevního řečiště či chirurgických ran, informovaly Hospodářské noviny.

K pacientovi vždy s čistýma rukama

V rámci iniciativy dostanou zaměstnanci nemocnic letáky, které jim poradí, jak mají postupovat v souladu s hygienickými normami. Návod lékařům poradí, jak si správně mýt a dezinfikovat ruce, jak podávat léky, aniž by došlo k záměně pacienta, či jak si pacienta k úkonům předat. Vedení zařízení by se pak mělo dozvědět, jakým způsobem dodržování čistoty kontrolovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Svoboda slova

Kde byla vaše podpora svobody slova, když jste vypínali weby nebo když útočíte na ty, co vyjádří svůj názor a nazýváte je třeba svoločí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

4:44 Posseltův sraz neplatíme, tvrdí Brno. Ale platí ty, kdo ho pozvali

Sudetoněmecký sněm v Brně se blíží. Město i Jihomoravský kraj tvrdí, že s akcí nemají nic společného…