Wagnerová dělá ze Senátu pobočnou komoru ÚS, míní Němcová

05.03.2013 20:42

Žalobu na prezidenta Václava Klause podepsala i bývalá soudkyně Ústavního soudu Eliška Wagnerová (SZ). Jenže právě ona by podle předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslavy Němcové (ODS) měla vědět, co může soud posuzovat. Wagnerová mu tak dělá jen další pobočnou komoru právě v Senátu. Senátoři, kteří to nevidí, činí velmi špatnou službu parlamentní demokracii, řekla Němcová v Interview ČT24.

Wagnerová dělá ze Senátu pobočnou komoru ÚS, míní Němcová
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslava Němcová, předsedkyně Poslanecké sněmovny

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová je přesvědčená, že senátoři při žalobě na prezidenta pochybili. „Neuměli odlišit politickou rovinu od věcného obsahu,“ řekla v Interview ČT24 s tím, že se jí nelíbila hlavně retroaktivita žaloby. Žaloba je totiž podle ní sesbíraná narychlo jen proto, aby navenek vypadala seriózně.

Němcová je přesvědčena, že bývalá soudkyně Eliška Wagnerová, která žalobu rovněž podepsala, by měla vědět, co může Ústavní soud posuzovat a kde jsou jeho mantinely. „Eliška Wagnerová dělá ze Senátu další pobočnou komoru Ústavního soudu a ti senátoři, kteří to nevidí, dělají velmi špatnou službu parlamentní demokracii,“ řekla Němcová.

Hodně kontroverzním bodem žaloby byla podle Němcové amnestie. Podle ní se dalo dnešní stanovisko Ústavního soudu čekat, byť se to lidem nemusí líbit.

Pro Českou republiku to v zahraničí podle Němcové moc dobré nebude. „Není to pro nás pozitivní zpráva,“ míní předsedkyně PS. Podle ní může lidi v zahraničí napadnout, že se v Česku musí dít něco příšerného. „Není to opis dizertační práce,“ dodala Němcová.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

16:34 „Zachránit svět před komunisty, marxisty a fašisty“. Trump na dálku rozpálil Orbánovu konferenci

V Budapešti od čtvrtka již potřetí probíhá maďarská verze Konference konzervativní politické akce (C…