A co ten jekot, kavárno? Ubohé. Filmař představil jiný pohled na zákon proti urážkám Zemana

16.11.2016 9:01

K zákonu o hanobení prezidenta se vyjádřil i režisér a producent David Martinek. „Nelíbí se mi ten návrh zákona,“ uvedl na svém facebookovém profilu.

A co ten jekot, kavárno? Ubohé. Filmař představil jiný pohled na zákon proti urážkám Zemana
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

„Pokud se nemýlím, kandidoval na prezidenta třeba pan Dientsbier. Kdyby se nešťastným řízením osudu stal prezidentem on, byl bych podle stejného zákona u soudu prakticky obden,“ zmiňuje.

Podle něj by se slušelo, kdyby ubrali všichni. „A místo zpovykaného jekotu by se kavárna, díky které tohle vzniklo, mohla mrknout, co ten chlap na Hradě vlastně chce. Co říká. A proč. Jestli to náhodou nemá jak hlavu, tak i patu,“ dodal.

„Ale to bych asi chtěl moc. Čtu i lidi, jejichž optika mi nevyhovuje. Na miskách vah, co je dobré – co není – pro lidi. Pokud tam mají něco dobrého, přemýšlím o tom,“ uzavřel pak v komentářích.

Anketa

Je správné, že skupina 64 poslanců podala návrh trestající hanobení prezidenta republiky?

80%
hlasovalo: 13689 lidí

V diskusi pak ještě zmínil, že máme zákon, který prezidenta jako úřední osobu chrání. „Máme zákony proti urážkám, pomluvě, na ochranu osobnosti. Zeman jich nevyužívá. Ne ve smyslu, že by někoho vláčel po soudech a vyžadoval odškodné. Myslím, že ho ty akce lidsky štvou, ale nechává to plavat... Většina těch akcí jako fakáče, trencle, maoistické knížky, jsou guerilly, jejichž smyslem je získat pozornost. Nejlépe k osobě organizátora eventu. Většinou tam nejde o nějaký veřejný problém, jsou to jen žvásty, memy, zástupné problémy,“ zmiňuje.

Tenhle zákon je ale podle jeho názoru přepjatá reakce. „Najednou se roztrhnul pytel. Co dělali předtím? Měli spoustu příležitostí poslat ty lidi, jejich agendu, eventy do ... dříve. Mlčeli. Až se začali ozývat lidi, že tohle ne. Že je to hnus. Nedůstojné. Odporné. Slabošské. Tak teď se zase vymyslí zákon jak za Franze Josefa. Ode zdi ke zdi,“ řekl s tím, že nakonec ten zákon jen utvrdí kavárnu v přesvědčení. „A ze svinstva a neslušnosti se stane ‚disent‘. Pitomé, pitomé. Děláme si to sami,“ uzavřel.

Celý příspěvek Davida Martinka:

Nelíbí se mi ten návrh zákona.

Pokud se nemýlím, kandidoval na prezidenta třeba pan Dientsbier.
Kdyby se nešťastným řízením osudu stal prezidentem on, byl bych podle stejného zákona u soudu prakticky obden.

Myslím, že by se slušelo, kdyby ubrali všichni.
A místo zpovykaného jekotu by se kavárna, díky které tohle vzniklo, mohla mrknout, co ten chlap na Hradě vlastně chce. Co říká. A proč.
Jestli to náhodou nemá jak hlavu, tak i patu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

RNDr. Alexandr Vondra byl položen dotaz

dezinformace

Dobrý den, tvrdíte, že dezinformace existují. Můžete definovat tento pojem, protože to zatím nikdo v ČR neudělal, ale hlavně, že tato vláda pořád mluví o tom, jak se tu šíří a jak s nimi bude bojovat. A výsledek je takový, že jak sám říkáte, se tu řada lidí bojí pak narovinu říci to, co si myslí

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ať žije Ukrajina.“ Střelec na Fica: Důkazy se kupí jeden za druhým

15:15 „Ať žije Ukrajina.“ Střelec na Fica: Důkazy se kupí jeden za druhým

Juraj Cintula, který spáchal neúspěšný atentát na slovenského premiéra Roberta Fica, podporoval pror…