Profesoři z Harvardu šíří lži a nikomu to nevadí. Dokonce si spletli Rusko a Ukrajinu

21.08.2017 20:02

Analytik P. C. Roberts kroutí hlavou nad tím, jak snadno se údajně šíří lži po Spojených státech. Roberts tvrdí, že šíření lží o Rusku je asi pro Američany v pořádku, ale běda, je-li to naopak.

Profesoři z Harvardu šíří lži a nikomu to nevadí. Dokonce si spletli Rusko a Ukrajinu
Foto: syscom.co.za
Popisek: Software - ilustrační foto

„Minulý čtvrtek harvardský profesor Lawrence Tribe na svůj twitterový účet napsal, že v současných dnech vyšetřuje Washington spojení ruského obchodníka a investora Dmitrije Firtaše s Paulem Manafortem, manažerem prezidentské kampaně Donalda Trumpa. Profesor Tribe označil Firtaše za ‚ruského gangstera‘, který je ovšem ve skutečnosti oligarchou ukrajinským, zbohatlým za prezidentství ukrajinského Viktora Juščenka – prozápadního ukrajinského politika, který se chopil moci po oranžové revoluci z roku 2004,“ napsal Roberts. Poukázal tak na to, že Firtaš je člověk, jenž posílil svůj vliv během prozápadního období na Ukrajině.

Celý komentář najdete zde.

Profesor Tribe byl upozorněn, že nepíše pravdu, ale své tvrzení ani tak neupravil. A navíc nebyl sám. Obdobnou mystifikaci šířil prý i druhý harvardský profesor, Yasha Mounk. Šířil fotografii ruských novinářů, kteří měli kritizovat Putina a posléze záhadně zmizet. Roberts tvrdí, že ve skutečnosti šlo o novináře, kteří jako váleční zpravodajové zmizeli v zónách bojů. Podstatné je, že mizeli ještě před rokem 1999, tedy před nástupem Vladimira Putina k moci. Pokud tedy novináři zmizeli, bylo to za časů Borise Jelcina nebo ještě předtím.

Také profesor Mounk byl upozorněn na nesprávnost svých informací, ale ani on na to nijak nezareagoval. „I když taktéž profesor Mounk byl mnoha čtenáři na svou chybu upozorněn, jeho informace z twitterového účtu nemizí a šíří se dál nejen po USA, ale i po světě. Inu, takováto informace se v dnešních Spojených státech považuje všeobecně za vyšší hodnotu, než jakou má vědecká pověst,“ pokračoval Roberts.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…