Antl: Poslanci ukázali, že vlastně nechtějí bojovat proti korupci

13.03.2013 11:12

Sněmovní odmítnutí senátní nabídky zpřísnit a zpřehlednit proces schvalování zákonů v dolní komoře ukázalo podle předsedy senátního ústavně-právního výboru Miroslava Antla (za ČSSD) na to, že poslanci vlastně nechtějí bojovat proti korupci. Antl to dnes řekl novinářům před schůzí Senátu, který má o změnách pravidel jednání obou komor parlamentu rozhodnout.

Antl: Poslanci ukázali, že vlastně nechtějí bojovat proti korupci
Foto: redakce
Popisek: Miroslav Antl, senátor

Poukázal spolu s dalšími zástupci ČSSD na to, že Sněmovna hlavně hlasy koalice zpřísnění ze senátního návrhu svého jednacího řádu vypustila, ale ponechala jej jednostranně pouze v paralelním návrhu úprav jednacího řádu Senátu. Poslanci naopak senátní předlohu využili k tomu, aby vlastními úpravami umožnili vznik klubu vládní strany LIDEM se všemi výhodami a omezili obstrukční možnosti opozice.

"To, co se stalo v Poslanecké sněmovně, tak prakticky ukazuje na to, že poslanci nechtějí bojovat proti korupci a že chtějí ten svůj legislativní proces v dolní komoře českého Parlamentu spíše zastřít," uvedl Antl. Podotkl, že poslanci za současného stavu mnohdy ani nevědí, co schvalují, a že se do zákonů tak dostávají změny a přílepky bez řádného zdůvodnění na základě požadavků různých lobbistických skupin.

Místopředseda Antlova výboru Miroslav Nenutil k tomu dodal, že senátní návrh posloužil jako "nosič k prosazení úzkých zájmů určitých skupin v Poslanecké sněmovně". Předseda senátorů ČSSD Petr Vícha se pak podivil nad tím, že se proti sněmovním úpravám hlasitě neozvaly protikorupční organizace.

Senát pravděpodobně v duchu doporučení Antlova výboru změny v jednacím řádu Sněmovny odmítne a schvalování změn svého jednacího řádu odloží až do vyřešení situace.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno, čtk

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Objetí, které znamená víc. Putin a Si Ťin-pching. Chystají se velké věci

17:10 Objetí, které znamená víc. Putin a Si Ťin-pching. Chystají se velké věci

Mezinárodní politika definovaná jedním objetím. Ruský prezident Vladimir Putin dnes ukončil státní n…