Babišova komedie, Sobotkova ostuda. Pavel Šafr píše o Čapím hnízdě a „statečných“ novinářích

5. 3. 2016 17:05

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v jednu chvíli vystupoval jako politik, který je odhodlán něco konečně udělat s gigantickým střetem zájmů majitele Agrofertu a ministra financí Andreje Babiše (ANO). Do útoku proti vlastnímu majiteli Andreji Babišovi se pustila i MF Dnes. Podle Svobodného fóra Pavla Šafra to celé vypadalo nadějně. Jenže pak předseda vlády Sobotka otočil.

Babišova komedie, Sobotkova ostuda. Pavel Šafr píše o Čapím hnízdě a „statečných“ novinářích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka

Bohuslav Sobotka byl podle všeho odhodlán udělat něco s velkým střetem zájmů, který si s sebou nese jeho ministr financí Andrej Babiš (ANO). Premiér mluvil otevřeně o tom, že ČSSD zvažuje podporu návrhu opozičního poslance Martina Plíška (TOP 09), podle něhož by se firmy, kde má člen vlády desetiprocentní či vyšší podíl, nemohly ucházet o státní zakázky. Jenže když došlo na lámání chleba, ČSSD Plíškův návrh neporušila.

„V kuloárech se mezitím šířily informace, že premiér Sobotka je tlačený ke zdi další kauzou, která je na cestě. Mohl to být případ prodeje Škody Plzeň firmě Appian, o jehož odložení protikorupční policií (po pěti letech vyšetřování!) – údajně kvůli promlčení – informoval Český rozhlas „náhodně“ krátce před hlasováním. Odpovědnost nesl tehdejší ministr financí Sobotka a podle policie jej měla provázet korupce. I tak se nedá vyloučit, že některé peprné detaily této kauzy v době, kdy z vyšetřovacích spisů unikají informace jak na běžícím pásu, dříve či později vyplavou na povrch. Ale může to být něco jiného,“ píše server.

Celý komentář naleznete zde.

Stojí za pozornost, že se do kritiky Babiše pustila MF Dnes, kterou zmíněný pán vlastní. Majitel Agrofertu byl ve svých novinách vyzván, aby vrátil padesátimilionovou dotaci na Čapí hnízdo. Sám Babiš na to o den později reagoval prohlášením, že dá padesát milionů na charitu. Podle serveru si tak vlastně udělal dobrou reklamu.

MF Dnes se navíc vyhnula nařčením, že nevystupuje proti svému majiteli. Realita je přitom taková, že deník dělá rozhovory se svým majitelem, ze kterých vždy šéf vyjde se ctí. Stejně tak tyto noviny kritizují Babišovy koaliční partnery. Terčem byl např. ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček (ČSSD).

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

21:58 Ovčáček se dopálil při rozhovoru v televizi: Pražští novináři jsou úplně mimo. Pohrdají lidmi, kteří přijdou na náměstí za Zemanem. Zesměšňují jejich dotazy!

V pondělním pořadu Pražská kavárna přivítal moderátor a mediální analytik Petr Žantovský tiskového m…