Babišův Komárek: Islám za nic nemůže. To ti pitomci

22. 1. 2015 11:02

Bývalý novinář a nyní poslanec za hnutí ANO Martin Komárek napsal v komentáři na ParlamentníchListech.cz: Islám za nic nemůže. To pitomci frustráti. „Mohamed za nic nemůže, jako Ježíš nemůže za inkvizici, Marx za gulagy a Nietzsche za Auschwitz. Všechno vězí ve frustrátech, kteří si najdou svého gurua,“ konstatuje.

Babišův Komárek: Islám za nic nemůže. To ti pitomci
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanec za hnutí ANO Martin Komárek

Politik se jal vysvětlovat, co vede k fanatizaci a kde se berou dobrovolníci pro různá teroristická uskupení. „Náboženství, vlastenectví nebo revoluci můžeme brát coby myšlenkové konstrukce kavárenských povalečů. Jako takové jsou velice zábavné a nebýt jich a smyslné lásky, nebylo by literatury ani dramatu,“ poznamenává. „Nebezpečnými se stávají, až když se jich zmocní samozvaní guruové, kteří najdou davy frustrátů.“

Martin Komárek se podle svých slov domnívá, že není třeba mluvit v Evropě o nebezpečí islámu. „Ve skutečnosti jsou nebezpeční jen pitomí zfanatizovaní frustráti. Stejně by mohli být excitováni myšlenkami křesťanství, svržení buržoazie či rozšiřování životního prostoru,“ vysvětluje.

Běžný člověk podle něj není nastaven na zabíjení a obětování života. Důležitou roli prý hraje i to, že věří, že může nabýt štěstí rozumnějším způsobem, než je vraždění bližních.

Celý komentář ZDE:

„Moderní západní společnost vytvořila v dějinách ojedinělou oázu. Prakticky každý člověk má život ve svých rukou. Spravedlnost a vzdělání jsou dostupné každému,“ uvádí Komárek s tím, že francouzští atentátníci v tenhle ideál nevěřili. „Od počátku se cítili válcováni společností, svou vlastní neschopností a pitomostí. Někomu stačí zapálit auto, aby si vybil vztek. Frustrát se zvrhlejšími ambicemi někoho zavraždí nebo se stane gauleiterem. K tomu ale musí mít svého gurua,“ zdůrazňuje.

Šanci musí dostat každý, proti těm, kdo vzali zbraň do ruky, musíme zakročit

Muslimský a zejména arabský svět je podle Komárka v mnohém frustrován. „Frustrátům se dostává ujištění, že jejich život dosáhne vyššího smyslu, když zabijí někoho jiného, čímž bude nastolen nový řád. Třeba až za dlouho, ale oni budou hrdiny. Bez práce a talentu a sebeodříkání je čeká úžasná kariéra. Od blbého kluka z předměstí urazí jediným výstřelem cestu k uctívanému mučedníku. Lhostejno, kdo jim tuhle kariéru nabízí. Jestli ten s knírem, ten v turbanu nebo plešoun s rudou hvězdou na čele,“ říká na adresu guruů.

„Společnost lidí, kteří nechtějí zabíjet a chtějí žít své pokojné sny, má dva způsoby obrany. Jednak musí dávat příležitost opravdu všem, aby bylo frustrátů co nejmíň. A proti těm, kteří už vzali do ruky zbraň s úmyslem ublížit, co nejtvrději zakročit.

„Evropa už dlouho udržuje podkritické množství frustrátů. Teď ale počet nebezpečně roste,“ zvedá prst Komárek.

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: dkr

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

13:01 Příšerně vytočený Okamura v TV uzemnil novinářku ze Slovenska. Stálo to za to

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně …