Bohumil Pečinka sledoval sebevraždu. Jmenovala se sjezd ČSSD. Toto o svém zážitku sepsal

12.03.2017 7:39

Značně kriticky se k výsledkům včera skončeného sjezdu sociální demokracie vyjádřil na svém Facebooku komentátor Bohumil Pečinka.

Bohumil Pečinka sledoval sebevraždu. Jmenovala se sjezd ČSSD. Toto o svém zážitku sepsal
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohumil Pečinka

Na svém facebookovém profilu napsal, že byl svědkem sebevraždy. „A se mnou i mnozí z vás, protože proběhla v přímém přenosu na ČT 24, kde byla vysílána pod označením 39. sjezd sociální demokracie,“ napsal s tím, že většina z téměř sedmi set delegátů sjezdu působila směsí apatie a rezignace.

„Jen občas někdo na pódiu zvýšil hlas, ale znělo to dutě. „Ti nahoře“ zase předstírali, že fakt chtějí zvítězit. Takže stínohra z obou stran, jen TV kamery nutily všechny vydávat bojové pokřiky,“ podotkl Pečinka. Nejstarší česká politická strana si podle něj vybrala strategii „nebýt moc poražen“, a proto „budou moc poraženi“.

Pečinka si klade otázku, zda to mohlo být jinak. A odpovídá si, že mohlo. „Třeba hned po prohraných krajských volbách, kdy se předseda Sobotka vydával protikladná prohlášení, zamotal se do rekonstrukce vlády a říkal si přímo o vystřídání. Dvojice potenciálních nástupců (Zaorálek-Chovanec) si tak dlouho dávala přednost, že z toho nic nebylo,“ uvedl Pečinka.

Podle něj mohlo jít o velké symbolické gesto, spojené s efektivní rekonstrukcí vlády. „Jejímž smyslem není jenom dát funkci ministra zdravotnictví Praze, aby mi pak Praha na sjezdu pomohla zvítězit. Namísto toho zvolili „ti nahoře“ i „ti dole“ dvojí předstírání ve stylu všechno bude, jak bylo, jen my se při tom budeme jinak tvářit,“ dodal komentátor Pečinka.

Celý text příspěvku Bohumila Pečinky na jeho facebookovém profilu:

BYL JSEM SVĚDKEM SEBEVRAŽDY

A se mnou i mnozí z vás, protože proběhla v přímém přenosu na ČT 24, kde byla vysílána pod označením 39. sjezd sociální demokracie.

Většina z téměř sedmi set delegátů působila směsí apatie a rezignace.

Jen občas někdo na pódiu zvýšil hlas, ale znělo to dutě. „Ti nahoře“ zase předstírali, že fakt chtějí zvítězit. Takže stínohra z obou stran, jen TV kamery nutily všechny vydávat bojové pokřiky. Nejstarší česká politická strana si vybrala strategii „nebýt moc poražen“, a proto budou moc poraženi.

Mohlo to být jinak? Mohlo, třeba hned po prohraných krajských volbách, kdy se předseda Sobotka vydával protikladná prohlášení, zamotal se do rekonstrukce vlády a říkal si přímo o vystřídání. Dvojice potenciálních nástupců (Zaorálek-Chovanec) si tak dlouho dávala přednost, že z toho nic nebylo.

Mohlo jít o velké symbolické gesto, spojené s efektivní rekonstrukcí vlády, jejímž smyslem není jenom dát funkci ministra zdravotnictví Praze, aby mi pak Praha na sjezdu pomohla zvítězit. Namísto toho zvolili „ti nahoře“ i „ti dole“ dvojí předstírání ve stylu všechno bude, jak bylo, jen my se při tom budeme jinak tvářit.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Jak chcete přimět ANO znovu jednat o důchodech?

Váš záměr byl dobrý, ale evidentně se nepovedl. Myslíte, že jste se tedy jako moderátor osvědčil? A nemáte pocit, že je tu mezi vládou a opozicí až příliš hluboká propast, která se bohužel pro nás čím dál víc prohlubuje a vlastně je to vidět i ve společnosti, která je rozdělená.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Volební plakáty v arabštině. V Německu. Útok a velký povyk

10:22 Volební plakáty v arabštině. V Německu. Útok a velký povyk

V německém Lipsku proběhnou v červnu vedle voleb do Evropského parlamentu také komunální volby. A CD…