Božíčku. Emmanuel Macron začal naříkat, jak to má těžké

21.09.2017 10:36

Vše nasvědčuje tomu, že „líbánky“ mezi francouzským prezidentem a domácími médii jsou definitivně u konce. Před prezidentskými volbami nejoblíbenější kandidát mainstreamových médií Macron je nyní s médii na ostří nože.

Božíčku. Emmanuel Macron začal naříkat, jak to má těžké
Foto: literarky.cz
Popisek: Kancléřka Merkelová a prezident Macron

Ačkoli Macron dosáhl ve volbách přesvědčivého vítězství a média mu byla nakloněna i v prvních týdnech v Elysejském paláci, momentálně jsou vzájemné vztahy poněkud napjaté. Prezident postupně ztrácí popularitu i u veřejnosti, což se média nijak nesnaží skrývat. A navíc z prezidentova soukromí unikají některé nepříliš chlubení hodné informace. Jedna z nich se přibližně před měsícem týkala financí.

Anketa

Je dobře, že je Jiří Kajínek na svobodě?

85%
15%
hlasovalo: 3390 lidí

Novináři zjistili, že prezident se sice navenek staví jako někdo, kdo hodlá ozdravit veřejné finance, ale když jde o něho samotného, nijak se uskromňovat nehodlá. Bouři nejenom rozčílení, ale zároveň také salvy škodolibého smíchu proto vzbudily informace, podle kterých devětatřicetiletý prezident země utratil za první tři měsíce ve funkci téměř 700 000 Kč za make-up. Vtipy o metrosexuálech bylo asi to nejjemnější, co se na adresu prezidenta sneslo.

Nyní Macron rozezlil francouzská média tím, že si po svém vystoupení na půdě OSN vybral k rozhovoru americkou CNN, a nikoli zástupce domácích médií. Když se jej na toto jeho rozhodnutí zeptal francouzský novinář, odpověď prezidenta ještě více přilila olej do ohně. „Nacházíme se na půdě OSN a byl jsem vyzván novinářem k rozhovoru o své zahraniční politice. Tak jsem to prostě přijal. Po mých zkušenostech za poslední čtyři měsíce musím říci, že francouzská média jsou narcistická.“

Prezident Macron dále dodal, že si média v jeho zemi všímají jen samotné komunikace, ale už nehledí na její obsah. Někdejší oblíbenec médií má v poslední době mnoho důvodů ke starostem. V uplynulém měsíci v jednom z průzkumů vyjádřilo s jeho působením ve funkci prezidenta země nespokojenost 57 % respondentů. Naopak pozitivně jej hodnotilo jen 40 % lidí, což jsou ještě horší výsledky, než měl jeho předchůdce Francois Hollande.

Prezident si neznepřátelil jen média, do ulic nyní také vyšli odboráři, kteří protestují proti jeho reformě trhu práce. Protestujícím se nelíbí, že by měly Macronem prosazované změny uvolnit ruce zaměstnavatelům při propouštění a najímání zaměstnanců. Prozatím protestují jen radikálnější odboráři, ale pokud by se k nim přidali i jejich umírněnější kolegové, přibyly by na precizně vyhlazeném obličeji prezidenta další vrásky.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

migrační pakt

Paní poslankyně mám tento dotaz. Je vůbec možné, aby ministr vnitra Rakušan schválil migrační pakt v Bruselu, aniž by to předtím projednala poslanecká sněmovna. Vy poslanci, které jsme si my občané zvolili, aby vedli a spravovali tuto zem, ku prospěchu nás občanů, kteří si vás platíme, přece nejde o...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Je mi z toho na zvracení. Politický analytik Baránek a jiní o fotce slovenského exministra obrany s českou „nánou“ Černochovou

4:46 Je mi z toho na zvracení. Politický analytik Baránek a jiní o fotce slovenského exministra obrany s českou „nánou“ Černochovou

„Přijde k většímu a staršímu bratrovi, protože tak se to tradovalo, a tak moc se mu chce dostat do a…