Brusel spustil dělostřeleckou přípravu na Varšavu. Padla následující slova

10. 1. 2016 15:52

Blíží se den, kdy bude EU diskutovat o Polsku. Brusel si totiž chce posvítit na změny mediálního zákona a zjistit, zda jsou ještě v duchu demokratických principů, na kterých EU stojí. Polská vláda je prý připravena vysvětlovat, ale z provedených změn rozhodně neustoupí. Na debatu se ale připravuje i německý sociální demokrat a předseda Evropského parlamentu Martin Schulz. A není sám.

Brusel spustil dělostřeleckou přípravu na Varšavu. Padla následující slova
Foto: europarl.europa.eu, tan
Popisek: Martin Schulz, předseda Evropského parlamentu

„Polská vláda věří, že ve volbách získala mandát k tomu, aby podřídila stát svým vlastním zájmům. To je ale demokracie v Putinově stylu. Putinizace Evropy je nebezpečná,“ poznamenal Schulz ve vyjádření pro Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung.  

Celý článek naleznete zde.

Diskuse o Polsku proběhne 19. ledna a Schulz ještě více než týden před zahájením debaty apeluje na politiky, aby zástupci levice i pravice tvrdě odsoudili kroky polské vlády. Varšavská vláda prý musí dostat na srozuměnou, že nepostupuje v souladu s evropskými hodnotami.

Bývalá komisařka EU pro spravedlnost a nynější europoslankyně Viviane Redingová dává Schulzovi za pravdu. Útok na základy demokracie začal v Rusku a v Polsku stejně. Napřed byl na mušce ústavní soud, později média. Stejnou cestou prý dnes kráčí i Maďarsko. Redingová následně vyzvala k tomu, aby Brusel podpořil občanskou společnost v Polsku, než ji tamní vláda zlomí a bude pozdě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Profesorka  z Makedonie odhalila praktiky, jakými už 27 let bojuje EU o vliv na Balkáně. Ale současné sankce proti Rusku prý velmi pomohly...

16:48 Profesorka z Makedonie odhalila praktiky, jakými už 27 let bojuje EU o vliv na Balkáně. Ale současné sankce proti Rusku prý velmi pomohly...

Na Balkáně narůstá soupeření mezi Ruskem a Evropskou unií. Jde o moc politickou i ekonomickou. Vesmě…