Brutální čísla: Podívejte se, kolik lidí už odsoudilo Klausovu amnestii

16.04.2013 15:53

Na stránce Jednej.cz je možné podepsat desítky různých petic, případně si vlastní petici založit. Z již odstartovaných podpisových akcí získala suverénně nejvíce sympatizantů petice s jednoznačným názvem „Nesouhlasíme s Klausovou amnestií“.

Brutální čísla: Podívejte se, kolik lidí už odsoudilo Klausovu amnestii
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Václav Klaus pronesl poslední novoroční projev ve svém funkčním období

„Jsme si plně vědomi toho, že s amnestií vyhlášenou Václavem Klausem už nic moc nenaděláme,“ začíná text petice proti amnestii. Účelem je zejména dát Václavu Klausovi i všem kandidátům na jeho nástupce (petice byla zveřejněna ještě před prezidentskými volbami) dát najevo svůj nesouhlas.

„Podobný čin totiž považujeme za výsměch poctivé a nelehké práci českých policistů, státních žalobců a soudců, stejně jako zmaření miliard korun utracených na dopadení, usvědčení a odsouzení dotyčných osob, náhle zproštěných výkonu zaslouženého trestu,“ píše se v petici dále. Tento krok prý rozhodně není správnou cestou, jak oslavit dvacet let naší státnosti (jak uvedl prezident Klaus při vyhlašování amnestie) a nejedná se o vhodný signál slušným občanům.

Petici již podle stránek vyjádřilo podporu několik osobností. Mezi nimi se nejvíce vyjímá jméno nového českého prezidenta Miloše Zemana. Ten i při jiných příležitostech několikrát oznámil, že s amnestií nesouhlasí. Podporu akce dostala i od jeho protikandidátů z přímé volby Jana Fischera, Táni Fischerové a Jiřího Dienstbiera. Dalšími známými sympatizanty jsou předsedkyně poslanců Věcí veřejných Kateřina Klasnová nebo režisér Zdeněk Troška.

Petici k úternímu odpoledni podepsalo již 130 696 lidí. Ještě více sympatizantů získala na Facebooku, kde je rovněž možné vyjádřit textu petice podporu. Zde ji od ledna vyjádřilo již 396 378 lidí.  

 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…