Bývalý šéfšpion Randák: Babišův projekt považuji za důvěryhodný

3. 11. 2011 19:26

Bývalý ředitel tajné služby Karel Randák má za to, že lidé jako Marek Dalík nebo Roman Janoušek pouze využili možností, které jim dali čeští politici a zákonodárci. Ti jsou především na vině ve velkých korupčních kauzách.

Bývalý šéfšpion Randák: Babišův projekt považuji za důvěryhodný
„Dneska se na lidi typu Janouška dívám jako na lidi, kteří pouze využili možností, které jim dali politici," uvedl na rádiu Impuls Karel Randák, bývalý ředitel Úřadu pro zahraniční styky a informace. Ze své funkce byl odvolán exministrem vnitra Ivanem Langerem.

Jedním z aktuálních témat je nyní nejasná privatizace Mostecké uhelné společnosti nebo vztahy ve Škodě Plzeň. Podle Randáka to není takové překvapení, vláda v době privatizace se zajímala o to, aby hlavně proběhla, ne o to, kdo za tím vším stojí. Kdyby byl Randák politikem, nechal by prý prověřovat všechny privatizace nad určitou částku a nebo ty, které byly nějakým způsobem strategické - například zmíněnou Škodu.

Související: Roman potvrdil, že měl vazby na firmy kolem Škody. Nic ale nemohl ovlivňovat

Zároveň si ale myslí, že do takových vyšetřování by se neměla pouze zapojovat tajná služba, ale i policie. „U soudu jsou potřeba důkazy, které opatřuje policie," vysvětloval Randák. Tajná služba podle něj většinou dostává užitečné informace, které ale nejsou použitelné u soudu.

SLEDUJEME téma ANO 2011

Randák je v současnosti členem správní rady Nadačního fondu proti korupci. „Problém je ten, že tažení proti korupci je nyní populární," narážel na časté „protikorupční proklamace" politiků. „Já se dokonce obávám, aby nebylo moc zprofanováno," dodal.

Hlavní je podle něj boj proti anonymním akciím. O návrhu zákona o veřejných zakázkách z ministerstva pro místní rozvoj Kamila Jankovského ale pochybuje, je to prý pouze polovičaté řešení.

Související: Babiš: Ano, uspěje-li mé sdružení, může z něj vzniknout strana

O nové iniciativě podnikatele Andreje Babiše ANO 2011 Randák prohlásil, že ji vnímá spíše jako důvěryhodný projekt. „Podle toho, co vím, je Babišův projekt pojat šíře než proti korupci," uznal zároveň Randák. „Já úplně žasnu nad hroší kůží Topolánka," hodnotí fakt, že bývalý ministr projekt kritizuje s tím, že Babiš byl právě ten, který jednal například s Dalíkem o uplácení. „Jak dokáže kázat, jak má správně fungovat společnost," nechápe Randák.

Čtěte více:

 • Ten Babiš je trochu jako Schwarzenberg, zamýšlí se zkušený Zbořil
 • Babiš opravdu založí politické hnutí, říká senátorka
 • Miliardář Babiš to spočetl: Od Sametu utopila republika 5 bilionů v korupci
 • Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
  Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

  autor: pan

  Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

  reklama
  Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

  Další články z rubriky

  Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

  19:44 Karel Srp nám vyprávěl na kameru, jak Bohuslav Sobotka naletěl duševně nemocnému člověku, který mu radil. A několik překvapivých informací o Listopadu´89

  HORKÉ TÉMA U příležitosti výročí demonstrace na Národní třídě si moderátor TV ParlamentníListy.cz Ra…