Čeká nás robota a obtloustlí církevní funkcionáři, věští komunistický poslanec

18.01.2014 19:17

Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček se pozastavuje nad tím, jak někdo může obhajovat navracení církevního majetku. Podle něj se před rokem 1989 měli lidé lépe a stát se o ně dokázal postarat. Viní z toho dílem i církve, na které stát peníze má - na obyvatele ale už peníze nejsou.

Čeká nás robota a obtloustlí církevní funkcionáři, věští komunistický poslanec
Foto: ksm.cz
Popisek: Poslanec za KSČM Zdeněk Ondráček

"Do roku 1989 měla téměř každá obec svoji školu (alespoň nižší ročníky), poštu, obchod (mnohdy postavený samotnými občany v tzv. Akci Z) a samozřejmě kostel," připomíná poslanec a vystudovaný právník Ondráček. Po roce 1989 se ale vše změnilo a v obcích začaly zanikat jak školy, tak obchody. Co ale začalo přibývat, byl počet funkcionářů. "Občan tak za základními službami musí dojíždět do měst, která jsou vzdálena i několik desítek kilometrů. A kostely a církevní funkcionáři? Kostely se opravily a církevních funkcionářů přibylo - v porovnání s rokem 1989 jich dnes máme dvojnásobně," tvrdí poslanec.

Celý text poslance Ondráčka ZDE.

Robota a obtloustlí funkcionáři

Stát si na církve vyčlenil peníze, které ale tím pádem chyběly v jiných sektorech. "Já tedy vnímám nějakou nerovnováhu a stejně jako mnoho mých spoluobčanů si kladu otázku proč? Mají snad základní potřeby obyvatel žijících na vesnicích do budoucna zajišťovat církve?" ptá se Ondráček a ve své argumentaci přitvrzuje. Podle něj budeme častěji vídat "obtloustlé funkcionáře", kterým budeme spravovat majetek.

"Jen budeme potkávat více obtloustlých církevních funkcionářů a někteří z nás budou chodit na robotu spravovat jejich majetky. Za to se dočkáme hrnku teplé polévky nebo duchovního utěšení, že v tom nadpozemském životě se nám bude dařit lépe," věští krutou budoucnost Ondráček. Sám ale doufá, že se veřejnost vzepře a církvi vše spočítá. "Jenže církve zapomínají, že jsme potomky Jana Husa, Jana Žižky a dalších velikánů, a až se pohár naší trpělivosti naplní a najde se ten správný vůdce, že to národ vezme šmahem. A osobně chci věřit, že se toho dočkám," dodává na závěr poslanec.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: ane

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…