Cestu z krize ukážou nové myšlenky a osobnosti, řekla Albrightová

19.07.2012 17:59

Východisko z hospodářské recese je třeba hledat pomocí nových myšlenek a s novými vůdčími osobnostmi. Na konferenci Krize jako příležitost: Evropa a Spojené státy americké v globalizovaném světě to ve svém projevu řekla bývalá ministryně zahraničí USA Madeleine Albrightová. Konference se koná ve čtvrtek v Praze u příležitosti otevření zdejší středoevropské pobočky prestižního amerického think-tanku Aspen Institute. Informuje ČTK.

Cestu z krize ukážou nové myšlenky a osobnosti, řekla Albrightová
Foto: Martin Kovář
Popisek: Madelaine Albright a Bill Clinton na mši

Lidé podle Albrightové nyní žijí v době nejistoty. Evropě ale nehrozí, že by ji problémy finančního sektoru rozdělily natolik, jako to v první polovině 20. století dokázali diktátoři Hitler a Stalin. Obyvatelé Evropy již dnes nejsou nakloněni návratu fašismu nebo imperiálních vlád, uvedla Albrightová.

Cestou z krize je tvrdá práce a vytrvalost

Otevření pražské pobočky mezinárodního Aspen Institue podle ní není náhoda. Organizace se zaměřuje na výchovu a vzdělávání nových lídrů politiky, kultury, průmyslu, neziskových organizací nebo sportu. Může přispět k rozvoji nových myšlenek, které napomohou v cestě z krize, uvedla.

Podle bývalé ministryně jsou lidé sice frustrováni tíživou situací či nedostatkem pracovních příležitostí, nesmějí ale dopustit, aby frustrace přerostla v zoufalství. Cestou z krize je tvrdá práce a vytrvalost, připomněla slova prvního československého prezidenta Tomáše Garrigua Masaryka.

Myšlenka transatlantické spolupráce a mezinárodních organizací není překonaná

V projevu také připomněla důležitost spolupráce mezi USA a Evropou. Není podle ní pravda, že je myšlenka transatlantické spolupráce a mezinárodních organizací překonaná. NATO je důkazem, že bývalí nepřátelé mohou spolupracovat, dodala Albrightová.

Po skončení své řeči k účastníkům konference přešla do jednacího sálu horní komory Parlamentu, kde pronesla krátký projev k senátorům.

Aspen Institute byl založen v roce 1950 jako mezinárodní nezisková organizace. Je zaměřen na výchovu vůdčích osobností a rozvoj dialogu o důležitých společenských a politických otázkách. V současnosti má pobočky v mnoha zemích světa, centrála sídlí ve Washingtonu.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…