Clintonovi a Donald Trump se modlí, Donald Tusk je s Francouzi i s úřady. A Anne Applebaumová to říkala už dávno... Co létá světovými sítěmi po útocích na Paříž

14.11.2015 0:48

Podle všeho minimálně šedesát lidí zemřelo během pátečního večera v Paříži, která čelila sérii několika teroristických útoků. Střelba, výbuch, zajetí rukojmích v koncertní síni, dokonce útok na zaplněný fotbalový stadion- tomu všemu muselo francouzské hlavní město čelit. Světoví politici díky možnostem sociálních sítí reagovali na události v Paříži v řádu minut.

Clintonovi a Donald Trump se modlí, Donald Tusk je s Francouzi i s úřady. A Anne Applebaumová to říkala už dávno... Co létá světovými sítěmi po útocích na Paříž
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Předvánoční Eiffelovka

Předseda Evropské komise Jeane Claude Juncker napsal na svém Twitteru: Jsem hluboce šokován událostmi v Paříži. Stojíme plně a solidárně za francouzským lidem." Na Twitteru „europrezidenta“ Donalda Tuska se objevilo: „Prezident EU Donald Tusk sleduje s hrůzou události v Paříži. Vyjadřuje soucit Francouzům a tamním úřadům“.

Šéf NATO Jens Stoltenberg napsal: Jsem opravdu hluboce šokován strašnými útoky v Paříži. Stojíme společně s francouzským lidem. Terorismus demokracii nikdy neporazí.

Anne Applebaumová, americká novinářka a manželka bývalého polského ministra zahraničí Radoslawa Sikorského, napsala: „Už před útoky na Paříž jsem napsala: Evropa musí obnovit smysl svých občanů pro bezpečnost- nebo padne. A teď se ukázalo, jaká je to pravda.

Bývalý americký prezident Bill Clinton napsal: „Mé myšlenky a modlitby jsou dnes se všemi lidmi v Paříži. Podobně se vyjádřila i jeho manželka Hillary: "Zprávy z Paříže jsou děsivé. Modlím se za toto město a za všechny rodiny obětí". A modlí se i Donald Trump, favorit příštích prezidentských voleb: "Snad bůh bude s vámi se všemi," dodal.


 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…