David Rath: Hospodští a květináři? Zdaňte nadnárodní giganty

23.08.2018 8:24

Exhejtman a exposlanec za ČSSD David Rath se na svém blogu na serveru Aktuálně.cz zamyslel nad tím, že by mělo být jasné, kdo je bohatý a má se mu „brát“. Důležité totiž podle něj je to, aby se přibrzdilo rozevírání nůžek mezi nejbohatšími a těmi ostatními.

David Rath: Hospodští a květináři? Zdaňte nadnárodní giganty
Foto: Hans Štembera
Popisek: David Rath

„Řada zemí se tímto problémem začala zabývat (např. Maďarsko, Francie) a výsledkem je třeba zavedení sektorové daně (banky atp.) nebo progresivního zdanění firem od určité výše dosaženého zisku,“ popisuje Rath s tím, že premiér Česka Andrej Babiš (ANO) k tomuto problému mlčí. 

Anketa

Je Miroslav Kalousek dobrý politik?

8%
92%
hlasovalo: 16057 lidí

Původní text ZDE.

„Rozohňoval se nad hospodskými a květináři, kteří možná nepřiznali každou tržbu, a fakt, že ročně opustí naši zemi stovky miliard zisků nadnárodních gigantů mu zjevně nevadí. Zatímco EET měla přinést pár jednotlivých miliard, přitom je dosud nejasné, zda to něco vůbec přineslo, pak progresivní zdanění globálních gigantů by rázem přineslo desítky, ne-li stovky miliard ročně. Náš dluh by přestal existovat,“ míní Rath. Podle jeho slov nyní splňujeme ekonomická kritéria kolonie, kdy pracujeme za nevalné mzdy a vytváříme neuvěřitelné zisky, které jsou odváděny kamsi. 

Rath následně hovořil o zavedení progresivního zdanění firem od určitého zisku. Vzniknout by měla hned čtyři daňová pásma: „7 %,19 %, 27 % a 40 %. To bude podstata mého návrhu, pokud bych byl zvolen senátorem. Jsem zvědav, jak se k tomu postaví A. Babiš a zda rozptýlí podezření, že je pouhým nastrčeným místodržícím zahraničních kolonizátorů v čele s bankami, které mu financují jeho bohatství,“ uzavřel Rath.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

11:50 „Pokus o ovlivnění prezidentských voleb v USA.“ Je to tu zase. A už se to řeší

Na Jacka Smithe, zvláštního poradce odpovědného za dohled nad trestními vyšetřováními bývalého prezi…