Desítky účastníků večírku, jedno brčko. A teď všichni koukají, jak se tam rozšířil covid

23.07.2020 20:17

Pražští hygienici zřejmě mají jasno, co bylo hlavní příčinou rozšíření nemoci covid-19 na večírku, který se konal 11. července v pražském klubu Techtle Mechtle – návštěvníci zde společně pili drinky jedním brčkem. Hygienici evidují aktuálně 98 případů infikovaných, z toho 68 přímo účastníků párty. Podle hlavní pražské hygieničky Zdeňky Jágrové je situace pod kontrolou, přibýt by mělo minimum případů, píší Novinky.

Desítky účastníků večírku, jedno brčko. A teď všichni koukají, jak se tam rozšířil covid
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ředitelka pražské hygienické stanice Zdeňka Jágrová

Nákazu na večírek přinesla zřejmě dívka, která do té doby nevykazovala žádné příznaky. Průběh nemoci je podle Jágrové u všech nakažených lehký či bezpříznakový. Za rozšířením nákazy podle hygieniků pravděpodobně stojí společné pití drinků jedním brčkem.

„K dnešnímu datu máme informaci, že z 98 vyhledaných onemocnění v souvislosti se zábavou bylo 68 přímých účastníků akce. Zbytek jsou další rodinné kontakty nebo kontakty z volnočasových aktivit,“ přiblížila Novinkám Jágrová.

Další případy podle ní mohou v rámci epidemiologického šetření ještě přibývat. Jelikož jsou pražští hygienici s mapováním z 90 procent u konce, mělo by se prý jednat pouze o jednotky nových případů. „Už to opravdu nebude tak dramatické. Dva, tři, pět, sedm případů bude, ale určitě ne desítky,” dodala.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

COVID-19

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: nab

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

22:58 Další velký plán, jak zatočit s „dezinfem“. Tentokrát od Lipavského. Ozval se smích

Piráti představili svůj 12bodový plán pro boj s dezinformacemi, v němž požadují, aby další ministers…