Dienstbier se odjel poučit do Vídně. Poradí mu tam s kampaní

27.07.2012 10:08

Česko se od nového roku stane další zemí, kde se rozhodlo pro volbu prezidenta přímo. Kandidát na Hrad a místopředseda ČSSD Jiří Dienstbier se proto rozhodl inspirovat rakouskými úspěšnými kampaněmi socialistů, a proto odjel na zkušenou do Vídně.

Dienstbier se odjel poučit do Vídně. Poradí mu tam s kampaní
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Dienstbier

A nevadí mu ani to, že naši jižní sousedi mají za tvář státu člověka, jenž panuje s ještě menšími pravomoci než ten z Čech. „Jde o podobný - středoevropský - prostor, jejich vedení kampaně je nám obecně bližší než například kampaně v americkém stylu,“ citují šéfa Dienstbierova týmu Jakuba Landovského server Aktuálně.cz.

Tipy k oslovení voličů bude Dienstbiera provádět poradce posledního prezidentského vítěze Stefan Bachleitner. Ten se podílel na obou kampaních současného sociálnědemokratického prezidenta Heinze Fischera.

Kontakt s voliči, to je základ

Fischer svou první volbu navíc neměl vůbec jednoduchou, protože proti němu stála lidovkyně Benita Ferrero-Waldnerova, v jejíž prospěch hrál fakt, že by byla první rakouská prezidentka.

Kampaň Bachleitner tehdy vedl zejména s co nejtěsnějším kontaktem s voliči. „Ačkoli se jednalo v té době o velmi známého politika, navštívil každé náměstí rakouského venkova, aby se představil jako reálně existující osoba,“ vysvětluje Fischerovou kampaň šéfredaktor měsíčníku Mezinárodní politika Robert Schuster.

Dále dodává: „Vzniká široký nadstranický výbor, složený z populárních sportovců a osobností veřejného života, aby kandidát získal punc nadstranickosti a dokázal oslovit více lidí," popisuje rakouský postup Schuster.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jno

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

5:00 „Chalífát, konečné řešení pro Evropany.“ Proč veřejnoprávní TV opět zamlčela? Analytik na nohou

TÝDEN V MÉDIÍCH Dokud byl Pavel Tuleja rektorem Slezské univerzity v Opavě, nikoho jeho publikační č…