Dvě zlé zprávy pro Sobotku. Jednu z nich známe jen my

6. 1. 2016 9:21

V případě, že e-mail premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) obsahoval důležité či kontroverzní informace, je nyní předseda vlády vydíratelný, řekl serveru Lidovky.cz bezpečnostní expert a bývalý soudní znalec Jiří Nápravník.

Dvě zlé zprávy pro Sobotku. Jednu z nich známe jen my
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Anketa

Dle údajných uniklých e-mailů zvažoval Úřad vlády, že by ČT vysílala ,,migrační večerníček", v rámci kterého by národ oslovil např. Zdeněk Svěrák. Byl by to dobrý nápad?

2%
98%
hlasovalo: 15199 lidí

„Může to být nebezpečné a je tam velký prostor pro vydírání, pokud tam měl člověk nějaké hříchy. V nejmenším případě je to ostuda,“ řekl Nápravník serveru.

Prolomení e-mailu hackery by tak mohlo Sobotku teoreticky stát i post premiéra. „Pokud tam bylo něco závažného, tak je čas v klidu odejít, protože neví, kdy něco takového proti němu použijí,“ vysvětlil Nápravník. Výhodou však podle něho je, že veřejnost alespoň ví, že k nějaké krádeži informací u premiéra došlo.

Celý text je ZDE

Server také uvedl, že získat přístup k e-mailovému účtu premiéra nestálo útočníky pravděpodobně moc práce. Bohuslav Sobotka si totiž za problém může sám tím, že podcenil bezpečnostní hrozby. Například nové heslo k e-mailu si mohl poslat kdokoliv, kdo znal jméno premiérovy matky za svobodna a datum narození.

K celému skandálu s uniklými Sobotkovými e-maily se exkluzivně pro ParlamentniListy.cz vyjádřil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Ten uvedl, že jeho povinností je věnovat se i takovým záležitostem, protože mají mediální dosah. „Proto jsem se včera odpoledne velmi pečlivě s obsahem uniklých mailů seznámil a následně jsem informoval pana prezidenta,“ uvedl Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

10:27 A už je to tady. Zděšení z referenda o EU! Začíná to být vážné, víme více

ANKETA Jste pro nový zákon o obecném referendu? Jak pohlížíte na případné referendum o našem členstv…