Dvě zlé zprávy pro Sobotku. Jednu z nich známe jen my

6. 1. 2016 9:21

V případě, že e-mail premiéra Bohuslava Sobotky (ČSSD) obsahoval důležité či kontroverzní informace, je nyní předseda vlády vydíratelný, řekl serveru Lidovky.cz bezpečnostní expert a bývalý soudní znalec Jiří Nápravník.

Dvě zlé zprávy pro Sobotku. Jednu z nich známe jen my
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Anketa

Dle údajných uniklých e-mailů zvažoval Úřad vlády, že by ČT vysílala ,,migrační večerníček", v rámci kterého by národ oslovil např. Zdeněk Svěrák. Byl by to dobrý nápad?

2%
98%
hlasovalo: 14783 lidí

„Může to být nebezpečné a je tam velký prostor pro vydírání, pokud tam měl člověk nějaké hříchy. V nejmenším případě je to ostuda,“ řekl Nápravník serveru.

Prolomení e-mailu hackery by tak mohlo Sobotku teoreticky stát i post premiéra. „Pokud tam bylo něco závažného, tak je čas v klidu odejít, protože neví, kdy něco takového proti němu použijí,“ vysvětlil Nápravník. Výhodou však podle něho je, že veřejnost alespoň ví, že k nějaké krádeži informací u premiéra došlo.

Celý text je ZDE

Server také uvedl, že získat přístup k e-mailovému účtu premiéra nestálo útočníky pravděpodobně moc práce. Bohuslav Sobotka si totiž za problém může sám tím, že podcenil bezpečnostní hrozby. Například nové heslo k e-mailu si mohl poslat kdokoliv, kdo znal jméno premiérovy matky za svobodna a datum narození.

K celému skandálu s uniklými Sobotkovými e-maily se exkluzivně pro ParlamentniListy.cz vyjádřil mluvčí prezidenta Miloše Zemana Jiří Ovčáček. Ten uvedl, že jeho povinností je věnovat se i takovým záležitostem, protože mají mediální dosah. „Proto jsem se včera odpoledne velmi pečlivě s obsahem uniklých mailů seznámil a následně jsem informoval pana prezidenta,“ uvedl Ovčáček.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

4:49 U Chovance se tajně chystá půlmiliardový kšeft na začleňování běženců. Vláda prý už kývla na kvóty, neziskovky plánují obrovský tunel. Jen se čekalo, než odjede Merkelová

Česká vláda sice nahlas migrační kvóty odmítá, ale ve vší tichosti už hledá generálního poskytovatel…