EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku

24.07.2012 13:13

Nový pavilon chirurgických oborů vyroste v areálu Nemocnice ve Frýdku-Místku. Do pětipatrového objektu budou přestěhována a nově vybavena oddělení chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Předpokládané náklady jsou ve výši 526 milionů korun.

EU zaplatí nový pavilon chirurgických oborů v nemocnici ve Frýdku-Místku
Foto: Hans Štembera
Popisek: Studentky lékařské fakulty

Nový pavilon frýdecko-místecké nemocnice má být hotový v roce 2015. Vznikne zde 107 nových lůžek a 10 ambulancí. Zajímavostí bude také heliport záchranné služby na střeše objektu. Mezi nově pořizovaným vybavením je plánováno například CT s tlakovým injektorem, rentgeny a ultrazvuky, anesteziologické a další přístroje v celkové hodnotě. Pavilon se buduje náhradou za starý pavilon, zmíněná oddělení jsou nyní provizorně umístěna v jiných pavilonech nemocnice.

Havířovská nemocnice je spádovým pracovištěm východní části Moravskoslezského kraje v léčbě infekčních chorob. Je rovněž součástí páteřní infrastruktury pandemických situací v kraji. Po rekonstrukci bude infekční pavilon nemocnice vybaven například přetlakovou izolační komorou, elektronicky ovladatelnými lůžky pro intenzivní péči, vyšetřovacími lehátky a desítkami dalších přístrojů a zařízení.

„Jako zodpovědný investor jsme si nechali vypracovat externí odborné posudky na pořizované vybavení, aby odpovídalo obvyklým cenám. Evropská dotace přes půl miliardy korun na nový pavilon ve Frýdku-Místku a rekonstrukci pavilonu v Havířově je tak účelným vkladem do lidského zdraví a dobré kondice lidí v našem kraji,“ řekl David Sventek, ředitel Úřadu Regionální rady Moravskoslezsko. Sventek připomíná také dříve podpořené projekty vybavení Městské nemocnice Ostrava, Fakultní nemocnice Ostrava a sedmi krajských nemocnic. 

Regionální rada Moravskoslezsko v letech 2007-2013 zodpovídá za uplatnění přibližně 19 miliard korun z evropských fondů v Moravskoslezsku. Doposud podpořila 679 projektů dopravní infrastruktury, veřejných služeb, cestovního ruchu, regenerace brownfields, rozvoje měst a venkova dotací 15 miliard korun.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: tan

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

5:00 Rodiče o tom nevědí. Co neziskovky na školách ukazují dětem

Pedagogičtí pracovníci jsou povinni „poskytovat dítěti, žáku, studentovi nebo zákonnému zástupci nez…