Europoslanec Blaško jako varování. Když dezinformátoři spojí síly, jsou opravdu nebezpečí, burcuje Hlídací pes

02.07.2019 10:39

Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomio Okamura při svých vystoupeních často zmiňuje miliardáře George Sorose a v negativním duchu ho spojuje s neziskovými organizace. Jednou však zašel dál a do Sorosovy stáje „sluníčkářů“ zařadil i dezinformační web Aeronet. Server hlídací pes.org k tomu poznamenává, že SPD a dezinformační web mohou být pro českou společnost nebezpeční, když spojí své síly.

Europoslanec Blaško jako varování. Když dezinformátoři spojí síly, jsou opravdu nebezpečí, burcuje Hlídací pes
Foto: Printscreen: ČT24
Popisek: Tomio Okamura a Hynek Blaško

Analytik Roman Máca má za to, že mezi SPD a Aeronetem vypukla válka. Přitom to podle něj není tak dávno, co společnými silami dostali do Evropského parlamentu generála Hynka Blaška.

„Bylo to letos někdy v březnu, dubnu, kdy Aeronet začal Okamurovi rýt do kandidátky do evropských voleb. Okamura reagoval tím, že Aeronet označil za sluníčkářský a neomarxistický,“ připomněl ve vyjádření pro server Hlídací pes.org Máca. Dezinformační server Okamurovi na oplátku vyčítá, že hlasuje proti vládě Andreje Babiše (ANO) spolu se stranami z někdejšího demokratického bloku.

Okamura a dezinformační server prý spolu skutečně válčí, ale ledacos je údajně spojuje. Podle serveru je spojuje např. to, že děsí přívalem migrantů a volají po odchodu Česka z EU. A právě na zvolení generála Blaška europoslancem se prý ukázalo, že když spolu šiřitelé zavádějících informací spolupracují, mohou uspět a ovlivnit českou společnost.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

„Na generálu Blaškovi a jeho skoku z osmého místa (kandidátky SPD) až do Bruselu lze ilustrovat to, že takzvaná alternativní média, pokud se spojí, mohou mít reálný vliv a dopad na politiku,“ varoval doslova server.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

21:38 „Mladí si myslí, že všechno zachránili Američané“. Plzeňský památník obětí války se smutným osudem

Zrezivělý památník; víc, než se na pohled zdá. Jména škodováckých obětí druhé světové války po necel…