Facka Zemanovi. Ze zahraničí

1. 2. 2016 9:11

Podle Marwana Muhammada, experta Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě a poradce pro boj proti rasismu a intolernaci v rámci Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva OBSE, jsou výroky českého prezidenta Miloše Zemana spojené s uprchlickou krizí zcela jasně islamofobní. Uvádí to server HlídacíPes.org.

Facka Zemanovi. Ze zahraničí
Foto: ReproFoto: FTV Prima
Popisek: Prezident Miloš Zeman v pořadu Partie

Anketa

Co bude na konci roku 2018 dělat Miloš Zeman?

hlasovalo: 24075 lidí

„Islamofobie je přitom systém a ideologie podobně jako antisemitismus,“ uvádí Muhammad. A souhlasí s ním i islamoložka Zora Hesová. Podle ní samozřejmě lze kritizovat islám i muslimy, ale musí to být založeno na faktech a argumentech.

„Je zcela legitimní kritizovat třeba postavení žen v Saúdské Arábii, diskriminaci křesťanů v Egyptě, násilí Islámského státu a tak dále,“ dodává Hesová. Islamofobie však vytváří negativní obraz islámu, vyvolává strach, podněcuje alarmismus, vyznačuje se konspiračním myšlením, tvrdí. 

Podle Muhammada vedou dlouhodobé perspektivy intolerance a islamofobie k degradaci demokratických mechanismů a ztrátě svobod. Azra Januzovic z Úřadu pro demokratické instituce a lidská práva Muhammada doplnil, že neřešená intolerance a diskriminace vedou k destabilizaci společnosti.

Původní text ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

19:59 VIDEO Kajínek pro PL: Lidé se zajímají jen o sebe, mezilidské vztahy jsou dnes horší. Josef Klíma? Víte, je hrozně divný, že...

HORKÉ TÉMA Hostem Horkého tématu Radima Panenky na serveru ParlamentníListy.cz byl prezidentem omilo…