Fischer dostal na kampaň 1,5 milionu od šéfa vymahačské firmy

08.01.2013 18:40

Kandidát na prezidenta Jan Fischer dostal na svoji kampaň 1,5 milionu korun od právníka Daniela Paľka, předsedy představenstva firmy BSP Lawyer Partners. Společnost je známá například vymáháním koncesionářských poplatků pro Českou televizi.

Fischer dostal na kampaň 1,5 milionu od šéfa vymahačské firmy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Fischer

Na poměrně velký finanční dar upozornil server ČeskáPozice.cz. Firma, kde je Daniel Paľko předsedou představenstva, se v minulosti věnovala i vymáhání poplatků pro ministerstvo spravedlnosti, a to v době, kdy byl šéfem resortu Pavel Němec. Spolu s jeho advokátní kanceláří získávala zakázky od Ředitelství silnic a dálnic i Všeobecné zdravotní pojišťovny.

Server upozorňuje, že v poslední době Jan Fischer poukazuje ještě více na vazby protikandidáta Miloše Zemana. Přitom sám přijímá dary od osob, které také nemají jen světlou minulost. Paľko mu poslal milion korun už loni v prosinci, tento týden přibyl další půlmilion.

Paľko přitom dlouze spolupracoval se zmíněným exministrem spravedlnosti Němcem. S ním je spojeno nehospodárné nakládání s penězi či případ katarského prince.

Přitom Němec na ministerstvo opět pronikl v době premiérování Jana Fischera, kdy byla šéfkou resortu Daniela Kovářová. Jeho firma byla například najata na konzultace k tendru na náramky pro vězně. Projekt byl přitom hned po volbách zrušen, hrozilo totiž, že stát by mohl prodělat stamiliony.

Podle Fischerova týmu ale kandidát na prezidenta nemá k Paľkovi nějaký bližší vztah. „Osobní vazby nemají. Pan Paľko nabídl sponzorský příspěvek a Jan Fischer jej přijal,“ řekla pouze mluvčí kampaně Jana Víšková. S Němcem a jeho historií prý dary nesouvisí. „Nemůžeme všechno, co se stalo v minulosti, dávat do souvislosti s tím, co se děje v přítomnosti,“ dodala.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pan

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

4:46 Ukazoval s Černochovou „zákaz Slovákům“, teď se Naď chlubí národním dresem. Lidé mu napsali své

„Fotit se s cedulkou ‚Slovákům vstup zakázán‘ a potom se předvádět ve slovenském dresu může jen čist…