Francouzský prezident vylučuje ustupování Turecku ohledně lidských práv a víz

12. 3. 2016 20:38

Turecku se nesmí nijak ustupovat v otázce dodržování lidských práv a kritérií bezvízového styku. A to ani v rámci jednání o omezení přílivu imigrantů přes Egejské moře do Evropy. Prohlásil to dnes francouzský prezident François Hollande, který s ostatními lídry EU bude 17. a 18. března v Bruselu pokračovat ve složitém vyjednávání s Tureckem. Informoval o tom server České noviny.

Francouzský prezident vylučuje ustupování Turecku ohledně lidských práv a víz
Foto: worldwide.com
Popisek: Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande

Nejvyšší francouzský představitel na tiskové konferenci v Paříži podle agentury AP zdůraznil, že v jednání Evropské unie s Tureckem o dohodě ohledně imigrační krize a ochraně vnější hranice unie v Řecku se věci musejí více „vysvětlovat“ a musejí být „transparentnější“.

Celá zpráva je ZDE

Hollande po dopoledním setkání s asi 15 vedoucími představiteli levicových stran ze zemí EU dále řekl, že je nutné ochránit vnější hranice Unie. Je podle něj totiž nezbytné předejít tomu, aby se opět vytvořily vnitřní hranice v schengenském prostoru pro volný pohyb osob.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…