Gay aktivista Hromada promlouvá: S Klausem jsem nespal. Politika je o kšeftech

22.07.2018 13:52

Gay aktivista Jiří Hromada v rozhovoru s Barborou Tachecí konstatoval, že na politické scéně se v podstatě vytratil rozdíl mezi levicí a pravicí. „Zůstaly už jen kšefty," prohlásil Hromada. A to nebylo zdaleka všechno.

Gay aktivista Hromada promlouvá: S Klausem jsem nespal. Politika je o kšeftech
Foto: Archiv Suma sumárum
Popisek: Jiří Hromada

V roce 2011 pomáhal Jiří Hromada organizovat první Prague Pride - pochod hrdosti osob odlišné sexuální orientace. Dnes už se podle Hromady jedná o masovou událost, které se neúčastní jen LGBT komunita.

„Lidi se každý nějak radují, někdo exhibicionisticky, někdo skromnou radostí. Ale je to liberální a každý se může projevit tak, jak chce. Myslím, že to je na tom to nejpěknější. Jestli byly průvody stovkové a poslední měl 45 000 účastníků, už to nejsou jen gayové a lesby,“ podotkl Hromada.

Herec a někdejší šéfporadce ministryně pro lidská práva Džamily Stehlíkové a poradce ministra Michaela Kocába se vyjádřil i k politice. Má poměrně velké výhrady k tomu, jak se o LGBT komunitě vyjadřoval exprezident Václav Klaus. Když se na veřejnosti objevila Klausova přezdívka Kikina, novináři se prý aktivisty ptali, zda je snad Klaus také gay a on odpovídal jednoduše: „Nevím, já jsem s ním nespal“.

Hromada má také za to, že z dnešní politiky se vytratil střet levice a pravice. „Já se osobně domnívám, že levice a pravice už v politice neexistuje. Existujou kšefty, dohody, existujou podvody, existuje něco, čemu se říká nezodpovědnost politika jako takového," zlobil se v rozhovoru s Tachecí Hromada. Politici před volbami slibují ledacos, ale když jsou posléze zvoleni, tak své sliby zapomínají. Alespoň Hromada to tak vidí. „Zapomínají, že jsou našimi placenými zaměstnanci," zdůraznil host. 

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

19:50 Soud smetl ze stolu žalobu SOCDEM na ČSSD. Paroubek děkuje za reklamu: Nechápu, kdo jim to sepsal

Sociální demokracie se snažila zrušit registraci koalice ČSSD pro volby do Evropského parlamentu. Zk…