Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou

15. 1. 2016 7:03

Církevní restituce a financování regionálního školství má dnes na programu Rada Asociace krajů ČR. O prvním bodu budou zástupci hejtmanů jednat s představiteli České biskupské konference vedené kardinálem Dominikem Dukou. O druhém tématu budou diskutovat s ministryní školství Kateřinou Valachovou. Jednání se uskuteční v brněnské vile Stiassny.

Hejtmani dnes projednají církevní restituce s Dukou a školství s ministryní Valachovou
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kardinál Dominik Duka

Kraje a radnice evidují zhruba 40 soudních sporů týkajících se vydávání majetků podle zákona o vyrovnání státu s církvemi. Jednání se proto dnes zúčastní také zástupci Svazu měst a obcí ČR.

Peníze z EU by mohly jít na opravy cíkrevních památek

Předseda asociace a jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) ČTK řekl, že hejtmani chtějí s biskupy jednat také o spolupráci krajů a církví v sociální oblasti nebo ohledně čerpání peněz z fondů EU. Použity mohou být i na obnovu církevních památek.

Vedení asociace podepíše po poledni memorandum o spolupráci s ministerstvem školství. S Valachovou budou hejtmani jednat o nutnosti výstavby nových mateřských a základních škol s ohledem na zvyšující se počet dětí nebo o podpoře talentovaných dětí.

Hejtmani a starostové by měli dostávat informace o mimořádných událostech rychle

Ve středu podepsali zástupci asociace a sdružení měst a obcí memorandum o předávání informací o mimořádných událostech se zástupci ministerstva vnitra, policie a hasičů.

Z dokumentu vyplývá, že hejtmani i starostové budou dostávat informace o mimořádných událostech "bez odkladu". Memorandum vzniklo po sporech ohledně špatného předávání informací mezi policií a zástupci radnice v Uherském Brodě při loňském útoku střelce, jenž tam zabil osm lidí.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…