Hřebejk: Nemám rád Bobošíkovou. Být na místě Svěráka, neváhal bych s žalobou

7. 10. 2013 20:58

Po sporu Zdeňka Svěráka a politického subjektu Hlavu vzhůru! o výraz „metelesku blesku“ je na světě další podobný spor. Tentokrát vdova po Jiřím Kodetovi Soňa Kodetová požaduje na TOP 09, aby přestala používat slavný citát jejího manžela.

Hřebejk: Nemám rád Bobošíkovou. Být na místě Svěráka, neváhal bych s žalobou
Foto: Hans Štembera
Popisek: V petlahvi je voda přeci levičácká, glosovala Jana Bobošíková

Lídr zlínského kraje za TOP 09 Petr Gazdík má totiž na plakátech již zlidovělé rčení: "Proletáři všech zemí ...." Informoval o tom server Týden.cz.

Zatímco Soňa Kodetová ve své kampani za ODS používá parafrázi hlášky: "Dávám bolševikovi rok, maximálně dva?! Ani den!", další použití citátů ze slavné komedie odmítá.

Ačkoli komedii Pelíšky v roce 1999 Jan Hřebejk natočil, scénář k filmu napsal Petr Jarchovský. Přesto mu použití citátů nevadí.

"Paní Kodetová mě požádala, jestli může použít ve své kampani tu hlášku, s tím jsem samozřejmě souhlasil, protože Jiří Kodet byl jejím manželem, a tak na to má velké právo. Pan Gazdík mě sice nepožádal, ale celkově mám ke straně TOP 09 blízko, i když ji nevolím, a tak mě použití citací z filmu Pelíšky nevadí," citoval server Týden.cz režiséra Jana Hřebejka.

Hřebejk ovšem dodal, že ve chvíli, kdy by jeho citáty použil blok Hlavu vzhůru nebo jiná nesystémová strana, s žalobou by neváhal. Připomíná spor o hlášku metelesku blesku z Marečku, podejte mi pero. "Kdybych byl na místě pana Svěráka a můj film citovala strana paní Bobošíkové, tak bych s žalobou neváhal. Zásadně s její politikou nesouhlasím a její populistická demagogie mi vadí,“ uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

7:52 První máj jak vyšitý, pošlapaný odkaz 17. listopadu. Místo oslavy svobody brutální Drahošova propaganda. Zhnusený Petr Žantovský hovoří o plivnutí do obličeje

TÝDEN V MÉDIÍCH Když šli lidé v roce 1989 cinkat klíči, tak chtěli svobodu. Právě svobodného étosu s…