Idiote, dostaneš přes držku. Tak debatoval režisér Renč v rozhlase s kritikem

16. 1. 2014 15:49

Během natáčení pořadu Českého rozhlasu Zaostřeno bylo veselo. Tématem bylo vyobrazování cizinců ve filmech a seriálech, a protože některým kritikům se nelíbily scény ze Sanitky 2 Filipa Renče, byl pozván i on, píše server iHNed.cz.

Idiote, dostaneš přes držku. Tak debatoval režisér Renč v rozhlase s kritikem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Filip Renč

V Renčově seriálu se objevily scény, kdy muslim pobodá Jaromíra Hanzlíka, který hraje roli doktora Jandery. To se vůbec nelíbí filmovému kritikovi Kamilu Filovi, a tak se do Renče pustil. Navíc prý Fila nedokáže pochopit, proč ve scénách z Jihoafrické republiky vystupují černošky, mluvící velmi špatně česky.

Renč žádal stažení pořadu

To si režisér Renč nenechal líbit a začala hádka, při níž se Fila dověděl i to, že je idiot a že by mu Filip Renč dal nejradši přes držku. „Pan Fila mě svými ataky tak vytočil, že jsem řekl, že jsem rád, že ve studiu nejsem, jinak bych si to s ním vyřídil osobně. Nemám daleko k prudké reakci," komentoval výstup Renč. Ten se pořadu účastnil prostřednictvím telefonu.

Následně požádal vedení rozhlasu, aby se pořad vysílal nesestříhaný, protože by jinak hrozilo, že bude kvůli absenci kontextu poškozen. Nakonec požádal o to, aby nebyl vysílán vůbec. "Mně ten rozhovor hrozně vadil i tím, jak byl vedený od redaktorky. Ty otázky a názory pana Fily jsou naprosto irelevantní a stupidní, takže já jsem nechtěl, aby takový rozhovor šel do éteru. Prostě byl to blbý rozhovor v blbý moment, blbé otázky, moje blbé odpovědi,“ prohlásil. Rozhlas mu ale nevyhověl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: lze

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

17:55 Až zjistíte, kde byl Sobotka, dejte mi vědět! Že byl na víkendovém jednání ČSSD klid, jak se tvrdilo? Máme zcela jiné informace

Údajně není pravda, že by sociální demokraté na svém jednání ústředního výkonného výboru v Hradci Kr…