Inspekce zveřejní zprávu o škole, kde žáci šikanovali učitelku

24. 3. 2016 6:57

Česká školní inspekce dnes zveřejní závěry šetření na pražské Střední průmyslové škola Na Třebešíně, kde skupina žáků dlouhodobě šikanovala učitelku. ČTK to řekl náměstek ústředního školního inspektora Ondřej Andrys. Na dopolední tiskové konferenci bude také ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) hovořit obecně o opatřeních k řešení šikany ve školách a školských zařízeních.

Inspekce zveřejní zprávu o škole, kde žáci šikanovali učitelku
Foto: Profimédia
Popisek: Ilustrační foto

Pětapadesátiletou učitelku na střední průmyslové škole v Praze 10 zřejmě delší dobu šikanovala trojice studentů. V lednu za to byli potrestáni podmínečným vyloučením a trojkou z chování. Učitelka krátce poté zemřela. Vedení školy trvá na tom, že šikana nebyla příčinou učitelčina úmrtí. Magistrát přesto odvolal ředitele školy a vypsal konkurz na nové vedení. Škola navíc požádala o zahájení správního řízení, které by mohlo vést k vyloučení studentů.

Školní inspektoři na tuto školu zavítali bezprostředně po zveřejnění případu v polovině února. Prověřovali také, jak se ve škole řešily sociálně-patologické jevy v minulosti, tedy například jak fungoval metodik prevence, školní psycholog a další pracovníci. Zjišťovali, zda se nějaké takové jevy v minulosti objevily a jak je škola řešila. Analyzovali rovněž vztahy mezi žáky, mezi učiteli a mezi žáky a učiteli.

Ministerstvo školství plánuje kvůli tomuto případu aktualizaci tři roky starého metodického pokynu k řešení šikanování ve školách a školských zařízeních. Materiál bude doplněn o téma šikany učitele žákem. Ministryně také hovořila o přípravě návrhu, který by zvýšil právní ochranu a bezpečí ve školách. Například by měl umožnit okamžité vykazování agresorů ze školy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

9:14 Havlisté, připravte si kapesníky. Lidé už vaše lži prohlédli. Jste dutí, hlásíte se k tomu, co už dávno odumřelo, vzkazuje Jiří Vyvadil

Někdejší senátor za ČSSD Jiří Vyvadil má za to, že ideály listopadu 1989 jsou mrtvé. Vyjma Pražanů p…