Já jsem neřídil, vykládal prý policistům ztěžka vybouraný poslanec ČSSD. Pak se ukázalo, že byl ve voze sám...

10. 2. 2016 22:45

Policie prověřuje zvláštní nehodu. Na dálnici D7 havaroval v neděli vůz, z něhož vystoupil sociálnědemokratický poslanec Štěpán Stupčuk. Podle svědků byl prý zákonodárce v autě sám a pod vlivem alkoholu, když řídil. Údajně dokonce vyhrožoval lidem. Ale člen dolní komory parlamentu celou situaci popisuje poněkud jinak.

Já jsem neřídil, vykládal prý policistům ztěžka vybouraný poslanec ČSSD. Pak se ukázalo, že byl ve voze sám...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Policejní vozy

„Byl jak carský důstojník a hlavně byl agresivní," řekl TV NOVA svědek nehody. Další ze svědků tvrdil, že zákonodárce vůz řídil. Jaké však bylo jeho překvapení, když se dočkal nejen výhrůžek žalobou ze strany poslance, ale také odmítnutí dopravních policistů. Ti mu prý řekli, že si má dávat pozor na to, co říká. Občan je prý proto připraven podat stížnost ke Generální inspekci bezpečnostních sborů.

Poslanec se k nehodě odmítá jakkoli vyjadřovat. Zdůrazňuje jen, že je sice majitelem vozu, ale v době nehody ho neřídil. Po nehodě odmítl podstoupit dechovou zkoušku. Policie proto vyšetřuje, jak celá nehoda, při níž auto vylétlo z dálnice u sjezdu u Tuchoměřic, proběhla. Podle serveru Lidovky.cz jsou na místě nehody stopy pneumatik a kusy zrcátka, jehož výrobní číslo odpovídá poslancovu vozu Volvo. 

Tvrzení poslance, že vůz neřídil, má však jeden výrazný problém. Žádný ze svědků kolem vozu totiž neviděl nikoho jiného, než samotného zákonodárce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 52 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

22:38 Konec civilizace. Muslimové se množí, my chodíme za drahé peníze na kliniky. A Dienstbier s Marksovou... Kněz, Petr Hájek a mladý lidovec řádili u Jílkové

Existují odhady, podle kterých bude už za dvacet let každé druhé dítě v Česku ze zkumavky. Mladý kře…