Je svět ještě v pořádku? Ministryně Valachová se vyjádřila k propírané básničce Jiřího Žáčka

9. 2. 2017 18:44

Ve čtvrteční Kauze dne přivítal Jaroslav Plesl ministryni školství Kateřinu Valachovou (ČSSD). Probírali spolu učitelské platy. Kantoři by ze slov paní ministryně mohli mít radost. Došlo i na probíranou básničku Jiřího Žáčka o holkách a maminkách, která je především podle řady levicových aktivistů nevyhovující a stojí na nepřijatelném stereotypu. Vlachová bez vytáček prozradila, co si o této kauze myslí.

Je svět ještě v pořádku? Ministryně Valachová se vyjádřila k propírané básničce Jiřího Žáčka
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministryně školství Kateřina Valachová

Učitelé a učitelky dostali v poslední době přidáno. „Učitelé a učitelky doufají, že jsme dobře začali, ale neskončili,“ oznámila dáma. Výhledově by byla ráda, aby plat učitele činil ještě o 15 tisíc víc než dnes. Dnes učitelé berou asi 30 tisíc. V následujících třech letech by ministryně do platů ráda nasypala dalších 27 miliard korun. „Děti dají zabrat a je fér dát učitelům podporu,“ oznámila ministryně.

Kromě platů má kantorům pomoct kariérní řád. Ten má být lákadlem jak pro nové učitele, tak pro učitele matadory a matadorky.

Došlo i na básničku Jiřího Žáčka o holkách a maminkách. „Neznala jsem ji, ale jako maminka bych byla ráda, kdyby mi ji moje dcerka zarecitovala jako prvňáček. Když jsem slyšela, že někoho tahle básnička trápí, tak jsem si pomyslela, že ten člověk asi nemá co na práci. Myslím, že máme řešit důležitější problémy. Myslím, že naše učebnice jsou skvělé, a nebudu je měnit,“ oznámila jasně.

Místo toho se hodlá zaměřit na zlepšení podmínek pro studenty pedagogických fakult.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy

11:35 Zrůdnost. Brusel vás bude šikanovat a trestat za to, že nechcete platit za chybu Merkelové a přijmout migranty. Přítel Donalda Trumpa a Mr. Brexit takto varoval Čechy

REPORTÁŽ Předák britské euroskeptické strany UKIP a šéf euroskeptické frakce v europarlamentu Nigel …