Kalousek je šampión: Drtivě zvítězil v průzkumu. Jenže...

17. 10. 2016 15:40

Mezi představiteli parlamentních stran v září 2016 lidé vyjádřili nejvíce důvěry předsedovi hnutí a ministru financí Andreji Babišovi (ANO). De facto na opačném konci žebříčku se pak umístil předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Průzkum přineslo Centrum pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

Kalousek je šampión: Drtivě zvítězil v průzkumu. Jenže...
Foto: TV Prima
Popisek: Miroslav Kalousek

Babišovi v průzkumu důvěřovalo celkem 46 % občanů, oproti tomu nejvyšší podíl nedůvěřujících byl zaznamenán v případě Miroslava Kalouska – 81 %. Průzkum také ukázal na to, že významně poklesla důvěra k Milanu Chovancovi (o 10 %) i k Bohuslavu Sobotkovi (6 %). 

Ministr financí byl také jedním z mála zkoumaných představitelů politických stran, u něhož nedůvěra nepřevážila nad podílem důvěry. Nedůvěřuje mu totiž rovněž 46 % lidí. Mezi politiky s takovýmto podílem patří i předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček (ČSSD) či ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová (ČSSD). Oba ale zaznamenali již nepatrný převis na pozici nedůvěry.

Celý průzkum najdete ZDE.

Premiérovi Bohuslavu Sobotkovi důvěřuje 34 procent občanů a nedůvěřuje 54 procent občanů, za ním se umístil ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (30 % důvěřuje, 51 % nedůvěřuje). 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

21:40 Sním o zemi, jejíž základ je rodina s dětmi, ne party pěstounů chovající děti jako zvířata. O zemi bez nevládních organizací... Velký povolební sen Martina Kollera

ROZBOUŘENÝ SVĚT MARTINA KOLLERA Analytik Martin Koller s odkazem na výsledek voleb a také knihu Andr…