Kauza Bit servis v Českých Budějovicích: Primátor Thoma podal trestní oznámení

01.11.2012 17:26

Českobudějovický primátor Juraj Thoma (HOPB) dnes podal trestní oznámení na podezření ze zneužití pravomoci úřední osoby kvůli údajnému úniku informací z policejních spisů při šetření kauzy společnosti Bit servis. Deník Právo napsal, že kriminalisté při řešení případu narazili na podezřelé finanční transakce a prověřují Thomovy příjmy. Podle primátora jde o cílenou manipulaci s informacemi. Policie tvrzení odmítá.

Kauza Bit servis v Českých Budějovicích: Primátor Thoma podal trestní oznámení
Foto: archiv
Popisek: Primátor Českých Budějovic a lídr HOPB Juraj Thoma

V září policie obvinila Thomu a jednoho bývalého vedoucího odboru magistrátu ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku. Thoma je podezřelý, že v červnu 2010 podepsal dodatek ke smlouvě o dodávce počítačového zařízení a vybavení s pražskou společností Bit servis, aniž by ji schválila rada města. Primátor prý překročil svou pravomoc tím, že přidělil nadlimitní zakázku bez výběrového řízení a městu učinil smluvní závazek 37 milionů korun.

Thoma novinářům dnes řekl, že trestní oznámení podal proto, že úniky z policejních spisů jsou rakovinou právního státu.

Pochybení v tendru

"Policie nikdy neposkytla novinářům žádné materiály z vyšetřovaného případu. Vyšetřování trestně stíhaného primátora stále pokračuje. Po jeho skončení budou policisté veřejnost standardním způsobem informovat tiskovou zprávou," uvedl dnes mluvčí jihočeské policie Jiří Matzner.

České Budějovice dostaly od antimonopolního úřadu za postup při podpisu dodatku smlouvy se společností Bit servis pokutu 1,3 milionu korun. Podle úřadu magistrát v tendru chyboval. České Budějovice podaly proti tomuto rozhodnutí rozklad.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nem, čtk

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…