Kiska vystoupil proti Kotlebovi. Je to fašista, řekl prezident

07.04.2016 18:30

Slovenský prezident Andrej Kiska se toho ujal jako první a veřejně označil banskobystrického župana Mariana Kotlebu za fašistu. „Je třeba pojmenovat věc jasně a přímo,“ řekl Kiska s tím, že volební zisky Kotlebovy ĽSNS pro něj byly největším překvapením. Informuje Česká televize.

Kiska vystoupil proti Kotlebovi. Je to fašista, řekl prezident
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Slovenska Andrej Kiska

„Kromě toho, že pochoduje v uniformě s pochodní, prohlašuje, že Slovenské národní povstání je jednou z nejsmutnějších událostí v dějinách našeho státu. Říká, že Židé, kteří byli odvlečeni za Slovenského státu a zahynuli, to není náš problém, protože my jsme slovenský národ, a ne židovský. Kotleba je fašista,“ řekl bez okolků slovenský prezident v průběhu návštěvy středního Slovenska.

Slovenské národní povstání bylo historickou událostí, kdy se Slováci vzepřeli fašismu na konci druhé světové války v době, kdy byla země pod vlivem nacistického režimu tehdejšího Německa. A to považuje Kotleba za takřka národní tragédii.

Kotleba mimo jiné brojí proti NATO, organizoval pochody proti Romům a demonstroval proti imigrantům. V rámci svého stranického programu pak voličům slibuje nastolení „pořádku s parazity v osadách“ a ochranu před „cikánským terorem“.

Celý text zde.

Kiska také podotkl, že výsledek voleb ukazuje vzpouru lidu vůči špatně fungujícímu státu a jejich snahu hledat extrémní řešení. „Nikdy nebudu podporovat, abychom politické strany, které inklinují k fašistům, považovali za normální partnery,“ dodal prezident, který si po volbách zástupce ĽSNS nikdy na jednání nepozval.

ĽSNS se přitom umístila na páté pozici se ziskem 8,04 procenta, a získala tak 14 mandátů ve slovenském parlamentu.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa

Ing. Jana Bačíková, MBA byl položen dotaz

Jak dlouho myslíte, že vaše důchodová reforma vydrží?

Dobrý den, zajímalo by mě, k čemu je dobrá důchodová reforma, na které nepanuje mezi vládou a opozicí shoda? Protože co když se nějaká schválí a jiná (další) vláda, ji zase zruší? Myslíte, že to prospěje něčemu pozitivnímu? Proč je takový problém se dohodnout? Vy jste sice opozici k jednání přizvali...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

21:33 „Blyatmobil.“ Ruský vynález se chytil. Odhalil ukrajinskou slabinu

Ruským tankům nazývaným „blyatmobiles“ nebo „želví tanky“ či „bitevní stodoly“ se dostává pozornosti…