Kvůli loterijním zákonům si Synot stěžuje v Bruselu na ČR

18.06.2014 6:49

Kyperská společnost Synot Internationl Limited podala prostřednictvím profesního sdružení SPELOS k Evropské komisi stížnost kvůli českým loterijním zákonům. Vadí ji snaha státu omezit provozování videoloterijních terminálů a také nemožnost provozovat v ČR některé typy on-line sázení. Informují o tom Hospodářské noviny (HN).

Kvůli loterijním zákonům si Synot stěžuje v Bruselu na ČR
Foto: Hans Štembera
Popisek: Výherní automaty

"Podáváme také návrhy na položení předběžné otázky k evropskému soudnímu dvoru v Lucemburku. Krajní možností je investorská arbitráž," řekl HN ředitel společnosti Neofytos Neofytou. Předběžná otázka se týká sladění norem členských států a evropského práva.
Synot a SPELOS argumentují tím, že jejich loterijní hry jsou spíše zábavou než hazardem.

Poukazují také na to, že loterijní byznys zaměstnává v ČR až 60.000 lidí a regionům může přinést zisky z turismu. Loterijní firmy předloni odvedly státu na daních téměř osm miliard korun.
Česko a loterijní byznys jsou pro Synot klíčové, podíl tuzemského byznysu na celkových tržbách ale klesá. Loni skupina, která působí ve 12 zemích, podle vlastních předběžných odhadů utržila 12 miliard korun, zisk činil okolo 700 milionů Kč. V roce 2012 přitom byly tržby téměř o miliardu vyšší, zisk dosáhl více než 800 milionů korun.


 

Pozn. redakce: 79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozující server Parlamentní listy vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Synot

79,920 % podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s., provozovatele www.parlamentnilisty.cz vlastnila do 5.6.2023 společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a bývalého senátora Iva Valenty. Dalšími vlastníky společnosti OUR MEDIA a.s. jsou Michal Voráček, Jan Holoubek a Jiří Čermák.

autor: vam, čtk

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Jak je to s tou výjimkou?

I kdybysme pro teď měli výjimku z migračního paktu. Na jak dlouho by platila? Jak dlouho předpokládáte, že tu budou uprchlíci z Ukrajiny? Co když se z nich po čase stanou občané ČR? A proč bysme měli mít výjimku zrovna my, když uprchlíci (ne třeba z Ukrajiny) jsou i v jiných státech, ale třeba Ukraj...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

12:53 Úplně jinak. Reforma „slovenské ČT“ tak, jak se o ní nepíše

Na Slovensku je rušno kolem veřejnoprávních médií. „Největší likvidátoři svobody slova se dnes pasuj…