Magor vystřelil na demokracii a lidi jsou v klidu, diví se komentátor

2. 10. 2012 11:01

Karel Steigerwald se na stránkách úterní MF Dnes zamýšlí nad stavem české společnosti, o kterém vypovídá jak útok Pavla Vondrouše na prezidenta republiky, tak reakce na tento útok. Mnozí Klausovi připomínají, že si za útok na svou osobu může sám, a z Vondrouše dělají takřka lidového hrdinu. Je to rys, který se v českých dějinách neobjevuje poprvé a vypovídá mnohé o české malosti.

Magor vystřelil na demokracii a lidi jsou v klidu, diví se komentátor
Foto: hns
Popisek: Prezident Klaus a útočník Vondrouš, ilustrační koláž

„A jen já se divím, proč nesedí ve vazbě, když ve své činnosti pokračuje. Jaká je to činnost? Politická. Říká: střelil jsem na prezidenta z politických důvodů. Střelte si také, když máte důvod. A to je právě ta krize, kterou nám čeledník přinesl. V demokratickém státě neexistuje ke střelbě žádný politický důvod. Magor vystřelil proti demokracii. A málo veřejných lidí to znechucuje," podivuje se Steigerwald.

Komentátor v této souvislosti připomíná, že krize v různé intenzitě cloumá celým světem každých pár let. Bylo tomu nejinak třeba i za první republiky a i tam lidé nadávali na poměry, ale tehdy před sebou občané měli ještě vzory k následování a mohli následovat nějakou vizi. Ale pak přišla léta 1938, 1948 a 1968 a čeští občané v těchto letech dospěli k názoru, že je lepší na všechno nadávat a vyzdvihovat ty, kteří dávají státu najevo, že je špatný. Tento stav přetrvává bohužel dodnes.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Diskuse obsahuje 101 příspěvků Vstoupit do diskuse Tisknout

Další články z rubriky

Finská novinářka pátrala po ruské propagandě. A zažila strašlivé peklo

20:52 Finská novinářka pátrala po ruské propagandě. A zažila strašlivé peklo

Finská novinářka Jessikka Aro se pokusila analyzovat, jak ruská propaganda ovlivňuje mediální prostř…