Marine Le Penová se opět hádá se zbytkem politiků Francie. Zde je poslední vývoj

17. 12. 2015 11:32

Šéfka Národní fronty Marine Le Penová zuří a zveřejňuje na svém Twitteru brutální fotografie, které ukazují zvěrstva páchaná Islámským státem. Vyprovokoval ji k tomu novinář Jean-Jacques Bourdin, který údajně přirovnal její stranu k Islámskému státu.

Marine Le Penová se opět hádá se zbytkem politiků Francie. Zde je poslední vývoj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Marine Le Pen

„Dávat paralelu mezi Islámský stát a Národní frontu je neuvěřitelný úlet. Takovou špinavost musí Bourdin ihned odvolat,“ vzkázala francouzskému novináři Le Penová na svém Twitteru a následně zveřejnila fotografii, na kterém je ležící oběť Islámského státu zaživa přejížděna tankem. „Toto je Islámský stát,“ napsala ve tweetu poslaném zmíněnému novináři. Dále mu poslala fotografii, na kterém je v kleci další z obětí džihádistů ISIS pro změnu zaživa upalována. V reakci na publikování brutálních fotografií obvinil Le Penovou premiér Manuel Valls z šíření nenávisti vůči všem muslimům žijícím ve Francii.

Celý text v angličtině je ZDE.

„Zrovna ty, jehož strana rozpoutala proti Národní frontě urážlivou kampaň, hovoříš o šíření nenávisti?“ zeptala se ironicky Le Penová premiéra v dalším tweetu a svých ironických poznámek neušetřila ani socialistického ministra vnitra Bernarda Cazeneuvea. Toho se zase prostřednictvím tweetu jízlivě dotazovala, jestli ji bude po zveřejnění výše zmíněných fotografií žalovat pro pomluvu Islámského státu. Novinář Bourdin krátce po rozpoutání „tweetové bouře“ označil reakce Le Penové za hysterické a tvrdil, že Národní frontu s Islámským státem rozhodně nesrovnával. Zmínil také, že začal dostávat výhrůžné vzkazy. 

Jak ovšem připomínají média, v průběhu předvolební kampaně již podobné srovnání padlo ze strany nejmenovaného kandidáta republikánů. Ten měl údajně říci, že volit Národní frontu je stejné jako volit Islámský stát. Národní fronta je často obviňována ze strany médií a konkurenčních politických stran, že zastává xenofobní a islamofobní názory a řadí se tak do skupiny „krajně pravicových stran“. Marine Le Penové se nicméně podařilo Národní frontu aspoň zbavit nařčení, že je strana antisemitská, jako tomu bylo za vedení jejího otce Jeana-Marie Le Pena.

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

11:11 Okamura na tiskovce seřval redaktorku ČT: Vy se ptáte na dezinformace, přitom ČT je jedním z nejvíce dezinformačních médií v zemi! To stačí

Šéf SPD Tomio Okamura předstoupil před novináře, aby představil svého stranického kolegu a nominanta…