Merkelová zřejmě vždy žila v paneláku, naštval se kvůli jejímu poslednímu výroku doktor Macek

19. 2. 2016 13:33

O tom, jaký dopad mělo Ministerstvem financí zavedené kontrolní hlášení pro jedno městečko, kolik nás všechny bude stát dobrovolné přijímání uprchlíků či polemika s jedním z posledních prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové – o tom všem, ale i o mnohém dalším, jsou dnešní glosy bývalého čelného politika ODS Miroslava Macka. Ty zveřejňuje pravidelně na svém webu viditelny-macek.cz.

Merkelová zřejmě vždy žila v paneláku, naštval se kvůli jejímu poslednímu výroku doktor Macek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Nejprve Macek poukázal na to, že kvůli zavedení kontrolního hlášení muselo město Vysoké nad Jizerou na jeho zpracovávání přijmout navíc jednu účetní. „Hurá, to zase klesne nezaměstnanost!“ poznamenal k tomu Macek ironicky.

  • Celý text je ZDE

Ke zprávě, že loni v létě vláda rozhodla, že Česká republika přijme 400 uprchlíků z táborů v Jordánsku a Kurdistánu, kde jsou Syřané prchající před Islámským státem, a že od Itálie a Řecka od letošního září do září 2017 převezme dalších 1100 lidí, přidal konkrétní čísla, kolik naši zemi tato dobročinnost bude stát. „Tedy celkem 1500 migrantů, na které ministr Chovanec potřebuje 1,1 miliardy. Roční náklady na jednoho migranta vycházejí tedy na cca 730.000,- Kč, měsíční na 60.800,- Kč. Tato čísla nejsou vycucaná z prstu, jde o rozhodnutí vlády a požadavek ministra Milana Chovance,“ uvedl Macek. Odkázal přitom na web Pravý prostor, který zmíněné údaje zveřejnil.

Zaujalo jej také jedno z posledních prohlášení německé kancléřky Angely Merkelové. „Skrýt se za plot není řešení,“ uvedla Merkelová v souvislosti s úvahami zemí visegrádské čtyřky o tom, že pokud by na jaře neustal příliv migrantů do Evropy, postavil by se na řecko-bulharských a řecko-makedonských hranicích plot. „Zřejmě vždy bydlela v paneláku. Plot se totiž nestaví kvůli tomu, abychom za ním byli skryti, ale kvůli tomu, abychom ochránili před nezvanými hosty to, co je naše a nám cenné,“ rýpl si Macek do nejvýznamnější evropské političky současnosti.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…