Miroslav Kalousek a Václav Klaus se velmi výrazně vyjádřili k úmrtí Grosse

16. 4. 2015 14:50

Kromě jiných politiků se dnes ke dnešnímu úmrtí expremiéra Stanislava Grosse vyjádřil místopředseda TOP 09, poslanec Miroslav Kalousek, a poměrně překvapivým způsobem také exprezident Václav Klaus. Zatímco Kalousek se vyjádřil jen stručně, Klaus vydal obsáhlejší prohlášení.

Miroslav Kalousek a Václav Klaus se velmi výrazně vyjádřili k úmrtí Grosse
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Václav Klaus na Akci D.O.S.T.

„Je škoda každého mladého života, který odejde. Nezbývá, než se za něj pomodlit a požádat Pána Boha, aby jej přijal," řekl Kalousek serveru Deník.cz.

Klaus uvedl, že Gross si nezaslouží zjednodušená a zploštělá hodnocení. Poukázal na to, že byl nejmladším českým premiérem a že je jediným z dvanácti premiérů novodobé České republiky, který zemřel.

Věděl jsem, že byl jmenován premiérem předčasně. A on to věděl také

„Když jsem ho jako prezident republiky do této funkce jmenoval, věděl jsem, že je to předčasné, a chci dnes veřejně sdělit, že on to věděl také,” uvedl Klaus.

Zdůraznil, že se nikdy nesnížil k laciným a povrchním útokům na jeho osobu. „Byl to mnohem složitější člověk i politik, než jaký je obraz, který se o něm v médiích dochoval. V mnoha ohledech o sobě pochyboval – a to je vždy znakem hlubší osobnosti,” uvedl s tím, že Gross zemřel vlastně dvakrát.

Celá kondolence Václava Klause ZDE

Poprvé politicky, podruhé jej dostihla nevyléčitelná nemoc. „Nejsem lékař, ale intuitivně cítím, že jeho předčasná lidská smrt s tou stejně předčasnou smrtí politickou může mít přímou souvislost,” domnívá se exprezident.

Dodal, že Stanislav Gross byl nadaný politik, jehož potkalo několik překážek, které nebylo v jeho silách překonat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

17:51 Daniel Kroupa burcoval na Václaváku: Pokud nezvolíme vhodného kandidáta na Hrad, prohráli jsme! Prosím, rozjeďte se ke svým známým...

Mezi prvními řečníky na Koncertu pro budoucnost na pražském Václavském náměstí byl u příležitosti vý…