Miroslav Kalousek a Václav Klaus se velmi výrazně vyjádřili k úmrtí Grosse

16. 4. 2015 14:50

Kromě jiných politiků se dnes ke dnešnímu úmrtí expremiéra Stanislava Grosse vyjádřil místopředseda TOP 09, poslanec Miroslav Kalousek, a poměrně překvapivým způsobem také exprezident Václav Klaus. Zatímco Kalousek se vyjádřil jen stručně, Klaus vydal obsáhlejší prohlášení.

Miroslav Kalousek a Václav Klaus se velmi výrazně vyjádřili k úmrtí Grosse
Foto: Lukáš Petřík
Popisek: Václav Klaus na Akci D.O.S.T.

„Je škoda každého mladého života, který odejde. Nezbývá, než se za něj pomodlit a požádat Pána Boha, aby jej přijal," řekl Kalousek serveru Deník.cz.

Klaus uvedl, že Gross si nezaslouží zjednodušená a zploštělá hodnocení. Poukázal na to, že byl nejmladším českým premiérem a že je jediným z dvanácti premiérů novodobé České republiky, který zemřel.

Věděl jsem, že byl jmenován premiérem předčasně. A on to věděl také

„Když jsem ho jako prezident republiky do této funkce jmenoval, věděl jsem, že je to předčasné, a chci dnes veřejně sdělit, že on to věděl také,” uvedl Klaus.

Zdůraznil, že se nikdy nesnížil k laciným a povrchním útokům na jeho osobu. „Byl to mnohem složitější člověk i politik, než jaký je obraz, který se o něm v médiích dochoval. V mnoha ohledech o sobě pochyboval – a to je vždy znakem hlubší osobnosti,” uvedl s tím, že Gross zemřel vlastně dvakrát.

Celá kondolence Václava Klause ZDE

Poprvé politicky, podruhé jej dostihla nevyléčitelná nemoc. „Nejsem lékař, ale intuitivně cítím, že jeho předčasná lidská smrt s tou stejně předčasnou smrtí politickou může mít přímou souvislost,” domnívá se exprezident.

Dodal, že Stanislav Gross byl nadaný politik, jehož potkalo několik překážek, které nebylo v jeho silách překonat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

18:02 Pane redaktore, teď jste řekl prázdnou floskuli. Prezident Zeman opět po letech rozebral rozhlasáka, kterého kdysi složil anglickým slovíčkem

Exkluzivním hostem Dvaceti minut Radiožurnálu Českého rozhlasu byl po dlouhé době prezident Miloš Ze…