Nejsme přeběhlíci. Program VV budeme prosazovat lépe, tvrdí Vacek

26.04.2012 22:14

Bývalý poslanec Věcí veřejných a nynější podporovatel politických aktivit vicepremiérky Karoliny Peake Martin Vacek o sobě tvrdí, že v žádném případě neodpovídá definici přeběhlíka a ani se tak necítí. Platforma kolem Karolíny Peake je prý pouze vyústěním dlouhodobé nespokojenosti se způsobem řízení nejmenší vládní strany, o jejíž program se však hodlá i nadále zasazovat.

Nejsme přeběhlíci. Program VV budeme prosazovat lépe, tvrdí Vacek
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Vláda se vyjadřuje ke krizi vzniklé odtržením Karolíny Peake od Věcí veřejných

„Byl jsem zvolen jako člověk, který propaguje program VV, jsem mu věrný a budu jej nadále propagovat,“ předeslal Vacek důvod, proč ve volbách kandidoval právě za tento subjekt. Jako přeběhlík v pravém významu tohoto slova,se necítí. „Já vnímám slovo přeběhlík historicky typu pana doktora Melčáka. Jestliže se bavíme o lidech, kteří prosazují za určitou stranu určitý program a pak přejdou do jiné strany a propagují program úplně jiný, tak to jsou přeběhlíci,“ vysvětlil.

"Já jsem pořád odpovědný programu Věcí veřejných a jsem odpovědný stále těm samým voličům, kteří si mě zvolili,“ dodal.

O financování nové politické platformy kolem Karolíny Peake se prý v této fázi vůbec nedá hovořit, neboť zatím neexistuje žádný oficiální subjekt, jehož činnost by bylo možné financovat. Podle Martina Vacka je projekt zatím ve fázi příprav, které leží pouze na bedrech dobrovolníků, a tudíž zatím žádné náklady nevznikají.

Financovat zatím není co

„My vedeme seznam firem, které nás chtějí v tuto chvíli podpořit, kterým jsme ale řekli, že dokud nebudeme mít nějakou institucionální formu, tak nebudeme žádné příspěvky přijímat,“ vysvětlil Vacek. Všechny dary podle něj budou probíhat korektním způsobem přes darovací smlouvy a oficiální bankovní účty. „Ale bude to ve chvíli, kdy vznikne legální subjekt. Do té doby nemůžeme ani zřídit legální, oficiální účet, na který bychom mohli příspěvky přijímat."

Martin Vacek už dříve odešel ze strany ODS, odkud přestoupil právě do čela zlínské buňky Věcí veřejných. „ODS nebyla ochotna diskutovat o tom, že se řítí do záhuby a budou jim ubývat voliči, což se dnes děje,“ uvedl. Ve Věcech veřejných se mu zase nelíbil direktivní způsob řízení ze strany Víta Bárty. Ačkoliv strana od svého vzniku dávala na odiv svůj otevřený přístup k demokracii, uvedl Vacek, že i regionální buňky musely poslouchat Bártu na slovo.

Direktivní způsob působí ničivě

Přitom se Vacek nechal slyšet, že pro některé osobní vlastnosti Bártu i obdivuje. Jako politik mu ale nesedí. „Lidsky se s panem Bártou dokážu posadit na kávu. Ale politicky mám rozdílný názor na řízení strany, a nejen řízení strany, ale politiku jako takovou,“ uvedl svůj důvod nespokojenosti ve straně.

„Jsem zvyklý, že předložím návrh, někdo přijde s alternativou a pak se o všech návrzích diskutuje. Nejsem zastánce direktivního přístupu. Pan Bárta je výborný manažer, ale špatný politik. Chce řídit direktivně a řídí to tak, protože si myslí, že je to tak správně,“ dodal Vacek s tím, že on sám však vidí, jak se díky tomuto přístupu pod Bártovým vedením spousta věcí hroutí.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jhe

PhDr. Lubomír Zaorálek byl položen dotaz

Stejné mzdy za stejnou práci v celé Evropě

Zajímalo by mě, jak toho chcete docílit? A kde by třeba podniky nebo zaměstnavatelé na dorovnání mezd měli brát peníze?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

12:34 „Blyatmobile 2.0.“ Ještě hůř pro Ukrajinu. Rusové vylepšili svůj vynález

Blyatmobile, želva nebo bitevní stodola, tak se nazývají po domácku upravené ruské tanky, které vedo…