Norská sociálka opět v akci. Teď odebírá devítiměsíční holčičku před operací. Pěstouny už má připravené...

13. 1. 2016 10:07

Bezdůvodné a velmi drastické. Tak označil zástupce petičního výboru na podporu rodiny Michalákových Jakub Cyrani odebrání dalšího dítěte v Norsku. Tentokrát byla české matce a norskému otci odebrána devítiměsíční holčička.

Norská sociálka opět v akci. Teď odebírá devítiměsíční holčičku před operací. Pěstouny už má připravené...
Foto: wikipedia
Popisek: Norská vlajka

Podle norských úřadů mají rodiče s potomkem nedostatečně vyvinutý kontakt. Dívenka leží v nemocnici s nemocnými ledvinami. O případu, který je velmi podobný tomu Michalákových, informovala MF Dnes. Eva Michaláková svádí svůj boj s norskými úřady o své dva syny již několik let. 

Norská sociální služba nyní podle všech dostupných informací trvá na převozu do oblastní nemocnice podle bydliště předvybraných pěstounů. Neuvěřitelné a necitlivé je rovněž to, že rodina dívenky byla o odebrání dítěte informována přímo na Štědrý den. Rodiče se nyní mohou s dívkou vídat dvakrát týdně na jednu hodinu. 

„V případě schválení odebrání krajskou komisí bude kontakt rodičů s dítětem omezen na v Norsku standardní dvě hodiny čtyřikrát ročně,“ doplnili zástupci petičního výboru s tím, že rodiče si přitom brali dívenku domů z nemocnice každý den.

V postupu Norska apeluje na českou vládu také poslankyně Jitka Chalánková (TOP 09), která se dlouhodobě angažuje i v případu Michalákových.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

20:49 Ocenění musí rozdávat vážený prezident, jinak jej znehodnocuje. Dnes je důstojnější to odmítnout. Byli jsme na demonstraci za Hermanova strýce Bradyho, který dorazil osobně

REPORTÁŽ „Řeknu vám jednu věc, co mi na vás vadí. To, že nechodíte k volbám. Jde o demokracii,“ vytk…