Novináři zkoušeli ministry z cizích jazyků. Většina obstála, jen Metnar si prý udělal ostudu

25.08.2018 8:14

Ministři vlády Andreje Babiše prošli testem. Těm, kteří ve svém životopise tvrdí, že vládnou angličtinou, zazvonil telefon a anglicky se jim představil údajný švédský novinář, který chtěl znát názory českých politiků na integraci EU. A dopadlo to všelijak. Někteří členové vlády spustili brilantní angličtinou, ale ministr obrany za hnutí ANO si ušil z ostudy kabát.

Novináři zkoušeli ministry z cizích jazyků. Většina obstála, jen Metnar si prý udělal ostudu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr obrany Lubomír Metnar

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) se smál svému předchůdci Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD), že příliš nevládne angličtinou a se svými zahraničními partnery tak není schopen téměř nic dojednat. Pravda je, že Sobotkova anglická výslovnost byla pro český internet dlouho vrchovatě naplněnou studnicí zábavy.

Lidové noviny si proto otestovaly ministry vlády, zda jsou na tom s angličtinou tak dobře, jako jejich šéf. A dopadlo to všelijak.

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) byl prý takřka k nezastavení, ministr vnitra a zahraničí už rozhovory zahraničním novinářům dával, takže by prošel na výbornou, premiér Andrej Babiš mluví několika světovými jazyky. Tito pánové by tedy neměli problém. Totéž lze říci o ministru dopravy za ANO Danu Ťokovi či o ministryni průmyslu Martě Novákové. Dobře se domluví také šéfka státní kasy Alena Schillerová.

Ministr zdravotnictví za hnutí ANO Adam Vojtěch prý trochu tápal a chvílemi hledal slovíčka. Totéž platilo o ministrovi kultury Antonínu Staňkovi z ČSSD.

Ministr obrany za hnutí ANO Lubomír Metnar si udělal ostudu. „Specifický je i případ ministra obrany Lubomíra Metnara, u nějž nebylo zřejmé, zda na několik způsobů položené otázce porozuměl. Většinu času se ve sluchátku ozývalo jen ticho, odpovědi byly jednoslovné," napsal deník.

Exministr zahraničí za KDU-ČSL a dnešní poradce premiéra Babiše Cyril Svoboda k tomu doplnil, že znalost angličtiny už dnes není něčím navíc. Pokud jste ministr, je to prý absolutní nutnost, protože řada důležitých věcí se dá dojednat jen mezi čtyřma očima, kde se nemůžete spolehnout na tlumočníky.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

18:35 Ani Hitler si to nedovolil. Ochranný artefakt naší země vyvezen do Německa. Katolík drtí Pavla. V neděli akce

„Pokud ten pán neví, co se stalo 15. března 1939, tak je otázka, jestli je pro výkon funkce preziden…